Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Konami, Virtuos údajně dělá remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Virtuos prý dělá remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Konami chystá comeback MGS, Silent Hillu i Castlevanie. Na nových hrách dělají různá studia

Zdroj: Konami
1. 10. 2021

Magazín Video Games Chronicle přišel s vlastní zprávou, že společnost Konami se chystá oživit značky Metal Gear, Silent Hill a Castlevania prostřednictvím nových prémiových her a remaků. Japonská společnost, která v posledních letech značně omezila svou produkci a čelila za to i hlasité kritice ze strany fanoušků, se podle zdrojů VGC chystá na velký comeback. Web připomíná, že poslední velký Metal Gear byl po odchodu Hidea Kodžimy kritizovaný Metal Gear Survive z roku 2018 a na velké pokračování Castlevanie čekají hráči ještě déle.

Nikoli Bluepoint, ale Virtuos

V minulosti se už objevilo pár náznaků a příslibů, že Konami chce své ceněné značky svěřit i dalším vývojářům. Nejčastěji se spekulovalo o sériích Silent Hill – třeba v souvislosti s polským Bloober Teamem – a Metal Gear, na kterém měli podle zákulisních zpráv pracovat třeba američtí Bluepoint Games. Teď VGC na základě svých zdrojů říká, že jako první přijde na řadu nová Castlevania a má jít o reimaginaci, která je dokonce ve vývoji interně přímo v Konami v Japonsku s pomocí místních externích studií. Už minulý týden firma oznámila také kompilaci Castlevania Advance Collection.

Ačkoli se opakovaně mluvilo o tom, že na nějakém remaku Metal Gear Solidu pracují Bluepoint Games, kteří mají na kontě třeba remake Demon’s Souls, podle VGC vzniká tento projekt v jiném týmu. Má jít o společnost Virtuos, která se také specializuje a porty a vylepšené verze starších her. Titul už je ve vývoji a údajně se jedná o novou verzi Metal Gear Solid 3: Snake Eater a nikoli první Metal Gear Solid. Ačkoli jednička se přímo nabízí, trojka je skvělá hra a o možném remaku se mluvilo už před lety, když se vylepšené cut scény ve Fox Enginu objevily v automatu pačinko, který byl inspirovaný MGS3.

Hned několik Silent Hillů

Konami prý ale zamýšlí vydat také další remastery MGS, než se pustí do většího dalšího projektu. A pokud jde o Silent Hill, VGC opět píše, že hned na několika titulech pracují různá externí studia. Bloober Team má být jedním z nich, naopak britští Supermassive Games se s Konami svého času nedohodli, jak už se rozebíralo dříve. Jeden z těchto aktuálních projektů má vznikat v prominentním japonském týmu…

Konami by měli své plány údajně komunikovat veřejně na nějaké akci příští rok. Z letošní E3 se firma nakonec stáhla a během Gamescomu prezentovala především eFootball 2022, který ovšem zatím vypadá, tak jak vypadá. Už dříve se psalo, že Konami v minulosti odmítali svěřovat své značky externím studiím poté, co prakticky rozpustili většinu vlastních týmů, ale tento názor mělo vedení přehodnotit. Důvodem bylo mimo jiné zklamání z in-house projektů Metal Gear Survive a Contra: Rogue Corps.

Tak že by konečně pačinko éra končila a Konami se zase zařadili mezi velké videoherní firmy?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru