Marvel’s Wolverine, Sony Interactive Entertainment, Wolverine se má odehrávat v ráji pašeráků a pirátů

Wolverine se má odehrávat v ráji pašeráků a pirátů

Temný tón a dospělý rating by mělo podpořit i drsné zasazení. Zřejmě však až v roce 2025

Zdroj: Insomniac Games
20. 11. 2023

Studio Insomniac Games si může blahopřát k úspěchu, který zaznamenal před měsícem vydaný Spider-Man 2, a i když se už krátce po vydání mluvilo o dalších plánech, tím nejdůležitějším je samozřejmě jejich další velký superhrdinský titul Marvel’s Wolverine. Ten byl představen společně s druhým Spider-Manem během PlayStation Showcase 2021, ale zatím toho o něm oficiálně moc nevíme, z neoficiálních zdrojů ovšem přicházejí další zajímavé informace.

Na konci října creative director Spider-Mana 2 Bryan Intihar potvrdil, že jejich Spider-Mani i herní Wolverine sdílejí zasazení, což v tomto případě znamená Earth-1048. Insider a leaker Daniel Richtman, který si shodou okolností získal důvěryhodnost například díky únikům souvisejícím právě s Marvelem, nyní přichází s informací o konkrétním zasazení. Podle Richtmana bychom měli ve hře navštívit Madripoor, což je fiktivní ostrov v jihovýchodní Asii jihovýchodně od Singapuru, přičemž touto zemí je zároveň ostrov inspirován, dále pak Hongkongem. Díky svému umístění a mnoha přístavům jde o ráj pro pašeráky a piráty, často zde však dochází k nejrůznějším konfliktům a bojům o nadvládu. V rámci Marvelu je často spojován s X-Meny a zrovna pro Wolverina nejde o neznámé místo. Když zůstaneme čistě u Marvel Cinematic Universe, nedávno se Madripoor objevil v seriálu Falcon a Winter Soldier.

Zdroj: Insomniac Games

Ve skutečnosti na Madripoor ukazoval už první teaser, v němž Wolverine sedí na baru. V záběru zezadu si lze povšimnout nabídky nápojů a nápisu The Princess Bar, který se nachází ve čtvrti Lowtown právě v Madripooru. Richtman se dále věnoval možnému vydání, o kterém již dříve mluvil Jeff Grubb, přičemž mělo v lepším případě jít už o příští rok. A pro zajímavost připomeňme, že Microsoft ve svých dokumentech dokonce zmiňoval už rok 2023, což se už tehdy zdálo dosti nepravděpodobné. Grubb ovšem spíše sázel až na rok 2025 a podobně to vidí i Richtman, který se o tuto informaci podělil za zavřenými dveřmi na svém Patreonu a zde ji zachytil magazín Gaming Bolt. Vrátil se i celkové náladě hry, která má být značně ponurá a podstatně temnější než hry s pavoučími muži, což ovšem není nic nového, jelikož to po oznámení sám potvrdil creative director Brian Horton. Celkovou atmosféru a tón by pak měl podpořit i rating R.

Úspěšné dokončení Spider-Mana 2 vývojářům umožňuje se konečně se vším všudy pustit do prací na Wolverinovi, doufejme tedy, že se časem dočkáme i nějakých těch oficiálních informací. Přesto však studio Insomniac Games Spider-Mana ještě neopouští, jak zmiňovalo právě v souvislosti s již zmíněnými dalšími plány.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru