Souhrn z PlayStation Showcase 2021

Souhrn z PlayStation Showcase 2021

Spider-Man 2, Wolverine, remake Star Wars: KotOR, datum GT7 a Uncharted na PC a PS5

Zdroj: Sony

Fanoušci konzolí značky PlayStation letos během akcí pořádaných u příležitosti Gamescomu mohli jen koukat na celou řadu ostatních streamů a sledovat, co je slibováno zejména pro ostatní platformy. Zástupci Sony se až doposud drželi stranou a novinky týkající se výhradně PlayStationu až dosud prakticky chyběly. S oznámením PlayStation Showcase 2021 si ale mohli hráči oddechnout.

Marvel’s Spider-Man 2

K pavoučímu pobláznění se přidává i herní přírůstek, je jím nový herní Spider-Man jednoduše s číslovkou 2 v názvu. Dva jsou i hrdinové, s nimiž budeme mít tu čest, jelikož se Peter Parker a Miles Morales po jeho vlastním krátkém dobrodružství spojí a budou potírat zločin v ulicích New Yorku společně. Již nyní však víme, že se jejich cesty zkříží i s populárním záporákem Venomem. Tvůrci z Insomniac Games znovu slibují nejen skvělý superhrdinský zážitek plný akce, ale i silný příběh plný emocí a též humoru. Vydání je naplánováno na rok 2023 pro PlayStation 5.

Marvel’s Wolverine

Insomniac má ještě jedno marvelovské želízko v ohni a kromě Spider-Mana nám hodlá představit i Wolverina, který tak doplní současné herně-komiksové žně. Populární hrdina se však zatím ukázal jen ve velice krátkém teaseru, kde však nechyběly jeho ikonické drápy. Na více detailů si ovšem budeme ještě muset nějaký čas počkat.

God of War Ragnarok

Ještě před startem akce se mohutně spekulovalo, že jednou ze zastoupených her bude God of War Ragnarok. Pokud jste těmto úvahám věřili, dostali jste odměnu nejen v podobě finálního potvrzení názvu hry, ale také první ukázky. Hra se odehrává několik let po předchozím dílu z roku 2018. Na Midgard dopadly mrazivé vichry Fimbulwinter, které činí Kratovo, Atreovo a Mimirovo přežití v lesích ještě těžší. Během čekání na Ragnarök – finální bitvu mezi bohy a jotuny – tak dojde na další vývoj vztahu otce a syna, hledání odpovědí na to, kým ve skutečnosti je Atreus a pochopitelně i spoustu soubojů. V ukázce jsme viděli v akci nejen věrnou Kratovu sekeru, ale také ohnivé řetězy, prostřednictvím kterých Kratos připomíná svůj řecký zrod.

V Ragnaroku se nicméně objeví také velká spousta vedlejších postav – jako je například Thor či Freya – a navštívit budeme moci konečně všech devět světů, které spojuje strom Yggdrasil. V předchozí hře jsme nemohli navštívit Vanaheim, Svartalfheim a Asgard, což se s příchodem hry změní. Kdy se tak stane, zatím nevíme, vývojáři nicméně potvrdili, že došlo na změnu ředitele vývoje, kterým v případě Ragnaroku již není Cory Barlog, ale Eric Williams.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 dorazí na PS4 a PS5 příští rok 4. března. Autoři ze studia Polyphony Digital lákají na editor polepů, legendární tratě jako Trial Mountain a High-Speed Ring, fantastickou kolekci aut i důkladný tuning. Hra nabídne také realistické střídání denní doby a počasí. V nadcházejících týdnech se navíc máme dočkat dalších novinek a informací.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Akce začala ve velkém stylu, neboť hned v úvodu nebylo představeno nic menšího než remake oceňovaného a dodnes milovaného RPG Star Wars: Knights of the Old Republic od BioWare z roku 2003. Legendární KOTOR přivede společně se Sony a Lucasfilm Games zpět k životu studio Aspyr Media, které má zkušenosti s portováním her, ale hlavně i přímo se Star Wars tituly. Na remaku mají pracovat kromě vývojářů s mnoha zkušenostmi v oblasti RPG žánru i lidé, jež stojí za původní hrou. Smyslem je znovu představit jedno z nejoblíbenějších Star Wars dobrodružství nejen v novém grafickém kabátku, ale i se současnými vymoženostmi a technologiemi se zachováním všeho, co udělalo z tohoto titulu kult. Při vydání se bude jednat o konzolovou exkluzivitu pro PlayStation 5. Debutovat ale bude i na PC. Na Xbox tedy zjevně dorazí později.

Alan Wake Remastered

Dle očekávání se v krátké ukázce odhalil remaster kritiky i hráči velmi oceňovaného hororu Alan Wake od finského týmu Remedy Entertainment. Kompilát známých záběrů příliš mnoho nového po stránce náplně pochopitelně neodhalil, dozvídáme se však, že hra dorazí včetně přídavků The Signal a The Writer (původně samostatné rozšíření American Nightmare součástí tedy patrně není) a hlavně jsme se dočkali potvrzení brzkého data vydání. Alan Wake Remastered vyjde 5. října.

Grand Theft Auto V a Grand Theft Auto Online

O pozornost se také přihlásila již osm let stará klasika Grand Theft Auto V a potažmo i její multiplayerová odnož GTA Online. Příchod pátého dílu série na PlayStation 5 není žádnou novinkou, konečně ale víme, že trojice svérázných protagonistů dorazí na nejnovější PlayStation už v březnu příštího roku.

Ghostwire: Tokyo

Svět Ghostwire: Tokyo lze přinejlepším charakterizovat jako krajně zvláštní. Japonskou metropoli jednoho dne zahalila temná mlha a tehdy takřka všichni obyvatelé zmizeli. Na jejich místo dorazili podivné bytosti s nadpřirozenými schopnostmi a vypadá to, že snad všichni usilují o život hlavnímu hrdinovi. Ten přitom bude bojovat v opravdu krásném prostředí, neboť tým Tango Gameworks slibuje potenciál PlayStationu 5 vytěžit na maximum a kromě ray tracingu a 3D audia slibuje i takřka okamžité načítání hry. Akční sci-fi Ghostwire: Tokyo vyjde příští rok, a to pouze na PlayStation 5.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Pokud jste se ve svém seznamu her zrovna chystali na jeden z posledních dílů série Uncharted, tak možná raději vyčkejte. Součástí PlayStation Showcase totiž byla i ukázka balíčku Uncharted: Legacy of Thieves Collection, který nabídne poslední velký díl série i samostatné rozšíření příběhu The Lost Legacy. Kolekce nabídne remaster obou titulů a začátkem příštího roku dorazí nejen na PlayStation 5, ale i na PC.

Forspoken

Forspoken od Square Enix, donedávna znám ještě jako Project Athia, se ukázal v novém příběhovém traileru a dočkali jsme se i detailů o vydání – stane se tak už na jaře 2022 na PlayStationu 5 a na PC. Blíže se seznamujeme s hrdinkou hry Frey Holland, která se dostane do zvláštního kouzelného světa Athia. Tam musí objevit a začít využívat své magické schopnosti, aby v novém prostředí přežila, jelikož je nucena bojovat s řadou nepřátel, některými obzvláště obřími. Forspoken nabídne nejen úchvatné prostředí, ale i silný příběh a působivý boj plný zajímavých akrobatických kreací.

Bloodhunt

Upíří battle-royal Bloodhunt ze světa série Vampire: The Masquerade, jenž se 7. září dostal na Steamu do předběžného přístupu, si nakonec budou moci díky partnerství studia Sharkmob se Sony zahrát i konzoloví hráči na PlayStationu 5. Tvůrci pak lákají na řadu funkcí, které konzole nabízí, především rozdílné pocity ze střelby díky ovladači Dualsense, nebo 3D audio, jež bude pochopitelně podporovat nejen upíří smysly díky směru zvuků jako například střelby nebo výkřiků, jež jsou mimochodem samozřejmě namluveny česky. Do noční Prahy se budou moci hráči vydat ještě letos, kdy přesně však začne být v ulicích prolévána nová krev ještě není známo.

Project: Eve

Svět titulu Project: Eve je opět jednou tím, který není zrovna dvakrát přátelský vůči nám – lidem. V nepříliš vzdálené budoucnosti se staneme ohroženým druhem a lidstvo je ze Země vyhnáno tajemnou rasou jménem NA:tives. A úkolem hlavní hrdinky jménem Eve není samozřejmě nic jiného, než cizáky s podivným jménem vyhnat a získat zemi zpět pro lidstvo, a to za pomocí speciálních schopností a zejména akčních soubojů, o jejichž charakteru nejlépe vypovídá níže přiložené video. Datum vydání vývojáři ještě nesdělili.

Rainbow Six Extraction

Před časem přejmenovaný titul Rainbow Six Extraction se na PlayStation Showcase ukázal s upoutávkou lákající do světa hry a k jejímu lore. Vypravěčka začátkem videa připomíná, že jednotka Rainbow vždy sloužila k odvracení těch největších hrozeb typu teroristický útok či biologické zbraně, to je však nic ve srovnání s aktuálním nebezpečím, jemuž lidstvo čelí. Tím je mimozemská rasa jménem Archaeans, která obklíčila a zdecimovala původně lidmi hustě osídlené oblasti.

Jádrem hry jsou sólové či kooperativní akce rozdělené do několika dílčích částí. Ty na sebe navazují a hráči se mohou rozhodnout o dřívějším odsunu do bezpečí a o ukončení mise. Uchovají si tím všechny získané zkušenosti a neriskují ztrátu dobře rozjeté postavy. V případě, že to nevyjde a ke ztrátě přeci jen dojde, přichází na řadu záchranná mise. Neměla by tedy být nouze o adrenalin a o všudypřítomnou nutnost chovat se zodpovědně a plánovat. Zkusit to bude možné už v lednu příštího roku, a to nejen na dvou generacích konzolí PlayStation, ale i na Xbox One, Xbox Series, Google Stadii a na PC

Tiny Tina’s Wonderlands

Dalším hezkým odhalením byla gameplay ukázka Tiny Tina’s Wonderlands, dalšího spin-offu série Borderlands a i nyní je naprosto zjevné, že ujetá zábava a šílené nápady budou hrát hlavní roli. A to již 22. března, kdy tato pestrobarevná akce dorazí na všechny hlavní platformy.

Deathloop

Deathloop od studia Arkane, tvůrců Dishonored, už to má za pár, neboť vychází již 14. září, a tak není lepší příležitost, jak na hru s časovými smyčkami nalákat ještě další potenciální hráče. V nejnovějším traileru Down the Rabbit Hole nechybí akce a především připomenutí, jak vlastně ona smyčka funguje, v níž je náš hrdina Colt Vahn uvězněn, a co je potřeba udělat pro její prolomení. Kromě toho se titul chlubí i detaily ohledně využívání ovladače Dualsense a dalšími vymoženostmi.

Tchia

Nezávislé studio Awaceb sídlící v daleké Nové Kaledonii ukázalo na PlayStation Experience záběry z hraní svého pohádkově laděného titulu Tchia. Ten je zasazen do prostředí hojně inspirovaného právě Novou Kaledonií, a to nejen vizuálně, ale i kulturou, folklórem, jazykem, hudbou a dalšími aspekty tamního života. Základním kamenem hry přitom má být schopnost zmocnit se a ovládat prakticky cokoli živé či neživé ze světa hry. Hráči si díky tomu dokáží osvojit často zcela unikátní schopnosti, což je často nutnost pro vyřešení hádanek či k odhalení tajemství. Tchia vychází příští rok na PlayStation 4, PS5 i na PC.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Jelikož superhrdinů není nikdy dost, možnost blejsknout se znovu dostali i Strážci galaxie, kteří se do záchrany vesmíru pustí již 26. října nejen na PlayStation 4 a PlayStation 5, ale rovněž i na Xbox One, Xbox Series X a S, Nintendo Switch a PC. Kromě známé partičky nájemných superhrdinů máme v nové nadupané ukázce, které nechybí ani akce a další pohled na hratelnost, možnost vidět i organizaci Univerzální církev pravdy a aby toho nebylo málo, ukáže se i psí parťák Cosmo. Jak se dalo očekávat, o humorné situace zkrátka nebude nouze, což dokazuje i tento trailer.

Kid A Mnesia Exhibition

Britská skupina Radiohead loni oslavila 20. výročí svého alba Kid A, letos totéž výročí slaví album Amnesiac. Při té příležitosti se rozhodli obě alba spojit v komplet Kid A Mnesia, který se poněkud překvapivě představil i zde. Ne však náhodou, jelikož půjde o něco mnohem víc než jen reedici dvou významných hudebních kusů. Ve spolupráci s Epic Games totiž Radiohead přenese tento úryvek ze své tvorby i na PlayStation 5 a PC jako tzv. Kid A Mnesia Exhibition. Jak už název napovídá, nepůjde vyloženě o hru, ale digitální výstavu, která slibuje propojení digitálního a analogového světa s uměním a nahrávkami. Tento netradiční zážitek bude společně se samotným albem dostupný v listopadu.

Play Has No Limits

Nahlásit chybu v článku

23

Napsat komentář

Další články
Nahoru