Marvel’s Wolverine, Sony Interactive Entertainment, Wolverine od Insomniac Games má dostat dospělý rating

Wolverine od Insomniac Games má dostat dospělý rating

Jeff Grubb mluvil o možném vydání už v roce 2024 a jedním výrokem zaskočil své diváky

Zdroj: Sony
3. 2. 2023

Stále platí, že o hře Marvel’s Wolverine, na které pracuje studio Insomniac Games, nevíme mnoho. Hra sice byla oznámena už v září 2021 během prezentace Sony, ale kromě krátkého teaseru se titulu vývojáři nevěnovali. Důvodem je práce na pokračování Spider-Mana, které patrně vytěžuje značnou část společnosti a je mu dávána větší priorita vzhledem k očekávanému vydání už v letošním roce. Přesto se na konto Wolverina krátce vyjádřil novinář Jeff Grubb, aby diváky svého pořadu Game Mess Mornings krátce šokoval, ale následně potěšil prohlášením o ratingu a také termínu uvedení, který by mohl být blíž, než si možná myslíme.

 

Přibližně ve 20. minutě zmíněného pořadu ze včerejšího rána se Grubb dostane k tématu Wolverina a odkazuje se na zdroj, který má být se situací ve studiu Insomniac obeznámený už velmi dlouhou dobu. Na to konto ovšem ve spojitosti s Wolverinem a plánem, jakým se má hra vydat, zmíní termín „hard-R“, což je slangový výraz pro rasistické urážení černochů. Že tím Grubb možná myslel něco trochu jiného, naznačuje instantní reakce diváků v chatu, které jsou velmi překvapené a odmítající. Nakolik tím ale Grubb odkazoval například na historii samotné postavy Wolverina, přesněji tedy Jamese Howletta, narozeného v roce 1832, není známo, patrně tím ale jen mířil ke zmíněnému ratingu. Podle Grubba by měl mít Wolverine rating „M“, tedy pro dospělé, což je v případě Insominac Games za poslední roky nezvyklé. Poslední titul, který s tímto ratingem vydali, byl VR titul Feral Rites z roku 2016, a poslední obecně známější Sunset Overdrive v roce 2014.

„Myslím, že superhrdinská hra s tímto ratingem může fungovat. Tohle je ta správná postava,“ doplnil pak Grubb a se svým kolegou Janem Ochoaou naznačili, že by Wolverine mohl otevřít bránu pro další X-Meny, ačkoliv tím automaticky nemysleli propojku s filmy. Jak ostatně Grubb uvedl, podle svých informací bude stát herní Wolverine zcela o samotě a podle Grubba by vše mělo začít ještě před tím, než se hlavní hrdina připojí k X-Menům. Co se týče termínu vydání, novinář prý zaslechl dvě možná data – to jedno by připadalo už na konec roku 2024, to druhé pak na průběhu roku 2025. Ani jedno prý není nemožné, ale Grubb se spíš přiklání ke vzdálenější variantě, už jen proto, že by to byl pouhý rok od uvedení Spider-Mana 2. „Pokud je ale někdo, kdo by mohl zvládnout vydat dvě velké hry v rozmezí jednoho roku, pak to jsou lidé z Insomniac Games,“ dodal Grubb.

Úplně poslední informaci, kterou přinesl a která je spíše domněnkou, je absence otevřeného světa. Ačkoliv takhle funguje Spider-Man, pro Wolverina údajně vývojáři připravili jiné prostředí a samozřejmě i jiný způsob pohybu. Jasněji ale budeme mít až poté, kdy se ozvou sami vývojáři nebo Sony.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru