Marvel’s Wolverine, Sony Interactive Entertainment, Může Wolverine od Insomniacu vyjít už příští rok?

Může Wolverine od Insomniacu vyjít už příští rok?

Microsoft to naznačuje v dokumentech k akvizici Activisionu. Mohlo ovšem jít pouze o chybu

Zdroj: Sony
20. 10. 2022

Je to jen pouhých několik dní, kdy vývojáři ze studia Insomniac Games ubezpečili fanoušky Spider-Mana, že plánované pokračování hry z roku 2018 skutečně vyjde v příštím roce. To by znamenalo vydání opravdu velké a očekávané hry a defacto splnění možného plánu, který by studio pro rok 2023 mělo. Podle dokumentů, které se zveřejňují v souvislosti s akvizicí společnosti Activision ze strany Microsoftu ale vychází najevo, že by v nadcházejících 14 měsících mohlo zmiňované studio vydat také Wolverina, kterého jsme dosud viděli jen ve velmi vágním teaseru. Informace se obratem chytla média s odvoláním na tvrzení Microsoftu, ale s přihlédnutím k tomu, jak málo toho o téhle hře víme, a co Insomniac plánuje, se to nezdá být příliš pravděpodobné.

Informace si jako jedni z prvních všimli redaktoři magazínu Tech4Gamers (přes VGC), kteří ji našli ve vyjádření Microsoftu pro britské regulační úřady. Na 10. stránce veřejně dostupného dokumentu se uvádí, že Sony chystá na rok 2023 hned několik exkluzivit, ať už od svých vlastních studií nebo od partnerů třetích stran. „Zahrnují Spider-Mana 2, Wolverina, Horizon, Final Fantasy XVI a Forspoken,“ tvrdí Microsoft ve snaze obhájit svou vlastní pozici v souladu s plánovanou akvizicí. Informace zaznívají proto, aby si regulátor trhu uvědomil, že exkluzivní tituly mají oba výrobci konzolí a jde o běžnou praxi, pod kterou chtějí začlenit i případnou exkluzivitu série Call of Duty, která se stala svého druhu rukojmí celého vyjednávání. „V souvislosti s postavením Sony na trhu je důležité vzít v potaz jejich obrovské portfolio exkluzivního obsahu. Čítá prominentní tituly jako The Last of Us, Ghosts (sic!) of Tsushima, God of War, Spider-Man, Demon’s Souls a sérii Uncharted,“ dodává pak Microsoft.

Otázkou ovšem je, zda tvrzení o vydání Wolverina v příštím roce není pouze chybou či nedorozuměním, případně zda Microsoft nepočítal s vydáváním zmiňovaných her od roku 2023, což by rázem celou situaci změnilo. Z druhé strany ale můžeme doplnit, že ani Horizon by nebyl v seznamu titulů náhodou, pokud Microsoft uvažoval nad VR hrou s podtitulem Call of the Mountain, která by měla dorazit spolu se zařízením PlayStation VR2. Vracíme se ovšem k tomu, co už na konto Wolverina zaznělo a nepřijde nám příliš pravděpodobné, že by Insomniac Games vše stihl, resp. chtěl v jednom roce vydat dvě tak zásadní hry. Nic na tom nemění ani skutečnost, že jsou tito vývojáři velmi efektivní a dokázali v krátkém čase vyslat do světa kromě Spider-Mana také Milese Moralese a Ratchet & Clank: Rift Apart. Rádi se ale necháme překvapit…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru