Unikl zdrojový kód legendární akce Blood

Unikl zdrojový kód legendární akce Blood

Za únikem opět stojí fanoušek, který pouštěl do světa projekty ze série Duke Nukem

Zdroj: Monolith Productions
6. 1. 2023

Pokud jste si mysleli, že po úniku Duke Nukem 3D: Reloaded, o kterém jsme vás informovali na Nový rok, si dá fanoušek a leaker s přezdívkou x0r_jmp na chvíli pohov, spletli jste se. Jak sám před několika dny uvedl, v rukávu měl další zajímavé kousky a navíc vyzval ostatní, aby se na něj anonymně obraceli, pokud by chtěli rovněž nechat něco zajímavého uniknout. A ačkoliv nevíme, zde je dnešní přírůstek z kuchyně leakera, nebo mu někdo zaslal tip, na skutečnosti to nic nemění – na internet se totiž dostal zdrojový kód legendární akce Blood z roku 1997 a každý tak má šanci ponořit se do původní práce vývojářů z Monolithu a pokochat se tímhle historickým reliktem.

Na rozdíl od zmíněného Duke Nukem 3D: Reloaded či předchozích projektů – postupně restaurovaný Duke Nuekm Forever, zrušená lovecká hra Duke Nukem: Endangered Species či Duke Nukem Forever ještě coby 2D akce – se však v případě úniku zdrojového kódu hry Blood nic zásadního nestalo. Jak ostatně podotýká například redakce PC Gameru, Blood je velmi dobře zmapovanou záležitostí a už roky má svoje povedené porty jako NBlood nebo Raze. Únik zdrojového kódu tak lze skutečně vnímat jen jako výlet do historie a nahlédnutí na to, jak další tým pracoval s Build Enginem, na kterém běží i Duke Nukem 3D.

Pokud byste se podívali na uniklý archiv, čítající z dnešního hlediska úsměvných 1,27 MB, našli byste v něm například textový soubor, který na mnoha a mnoha řádcích zachycuje seznam změn, které byly v postupně vyvíjené hře učiněny od 20. ledna 1995. Součástí jsou samozřejmě i poznámky vývojářů s popisy monster, zbraní nebo funkcí a speciálně na tento soubor lze pohlížet jako na velmi autentický a téměř 30 let starý deníček, který rozhodně není oproštěn od sprosťáren a nejrůznějších vtípků. A když nic jiného, třeba vás únik zdrojového kódu nebo popisovaný texťák přiměje k tomu, abyste si Blood po dlouhé době zahráli. Podotýkáme, že studio Monolith pak pracovalo na dalších velmi povedených hrách, jakými byly Claw, F.E.A.R. nebo Middle-earth: Shadow of Mordor, resp. Shadow of War. V tuto chvíli pracuje studio na hře s Wonder Woman, která však dosud nebyla po svém odhalení v roce 2021 plnohodnotně představena.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru