Fanoušci chtějí dokončit uniklý Duke Nukem Forever

Verze z roku 2001 se chopila komunita šikovných modderů. Má to být ta nejlepší verze

Zdroj: 3D Realms/DNF2001 Restoration Team
14. 9. 2022
Název hry: Duke Nukem Forever Vývojář: , , , Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2011 Platformy: , , , Žánr:

Po úniku nevydané verze akce Duke Nukem Forever z roku 2001 se to vzhledem k jeho obsahu dalo očekávat. Build byl sice na jedné straně velmi rozpracovaný, ale současně překvapivě obsáhlý. A tak se stalo, co se muselo stát. Šikovní nadšenci z řad komunity se projektu ujali s tím, že hru takříkajíc dodělají. Tedy v té verzi, jak se před dvěma dekádami prezentovala na E3. Nikoli tak, jak o 10 let později v roce 2011 skutečně vyšla.

Doplnit bude ale třeba také mezery v příběhu, protože v buildu v tomto ohledu většina věcí schází.

Do digitální rekonstrukce se pustila skupinka modderů a jejich projekt dostal poměrně výmluvný název DNF2001 Restoration Project. Chce opravit chyby, doplnit mezery a upravit vše tak, aby bylo možné hrou projít od začátku až do konce. Vzhledem k tomu, jaké popularitě se v posledních letech retro střílečky těší, by taková práce neměla přijít vniveč, pokud se vše povede. Doplnit bude ale třeba také mezery v příběhu, protože v buildu v tomto ohledu většina věcí schází.

Cílem je zapracovat také na technologii, ale jen potud, aby vše odpovídalo době, kdy hra vznikala. Spíš jde o bezproblémový chod na moderních strojích. Nejvíc práce zatím tým celkem logicky odvedl na první kapitole, která současně patří k tomu nejkompletnějšímu. Autoři už se pochlubili třeba srovnávacím videem, které ukazuje, jak se jejich verze liší od uniklého buildu.

V komunitní verzi by měla zaznít také nová hudba. Tedy spíš staronová. Složil ji totiž Lee Jackson a původně byla určena pro Duke Nukem Forever. Ve hře chybí i dabing, který bude třeba nahrát nově. Cílem je ale obnovit rovněž obsah, který obecně naznačila upoutávka na E3 nebo další materiály, a v uniklém buildu se nenachází nebo nefunguje správně. Přidat by autoři chtěli i některé zbraně.

A proč si vlastně vývojáři dávají tolik práce se hrou, která v této verzi nikdy nevyšla, ale přesto se jí fanoušci nakonec dočkali? Tým jednoznačně odpovídá, že únik byl tak důležitý pro komunitu právě proto, že v téhle verzi měl být DNF ještě na vrcholu. Autoři se ale nechtějí spokojit s rozbitým buildem, chtějí hru takovou, jakou měla a mohla být. Sami říkají, že chtějí vydat hru, která by působila jako žhavá novinka v roce 2001.

Jejich verzi zatím nejde stáhnout, ale je tu alespoň malá ochutnávka. Na Mod DB najdete fix pro penthouse v první kapitole. Jde nicméně jen o opravy nejčastějších chyb, nikoli nové assety, které tým plánuje pro Restoration Project. Protože jde o komunitní věc, nebojí se vývojáři použít okřídlenou frázi, že svou verzi vydají, až bude hotová. Přesnější datum byste hledali marně. Jako první by ale mělo vyjít demo s první epizodou a vylepšeným level editorem. Další části budou vycházet postupně. Už demo by však mělo obsahovat třeba funkční multiplayer.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru