Duke Nukem Forever, 2K Games, Na internet unikl další zrušený Duke Nukem

Na internet unikl další zrušený Duke Nukem

Zahrajte si loveckou hru s atomovým vévodou. DNF z roku 2001 dostane první opravy

Zdroj: @lazygamereviews
19. 12. 2022
Název: Duke Nukem Forever Vývojář: , , , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 10. 6. 2011

Letošní rok byl bohatý na různé zajímavé události. Jedním z velkých překvapení bylo, když jsme se v květnu dočkali neoficiálního vydání nedokončené verze first person akce Duke Nukem Forever z roku 2001. Později v září jsme pak psali, hry se ujala komunita šikovných fanoušků, která chce hru dokončit. Představili jsme si jejich plány a podívali se na pár prvních videí. Cílem je opravit chyby, doplnit mezery a upravit vše tak, aby bylo možné hrou projít od začátku až do konce. A první část upravené hry už je za dveřmi.

Úvodní kapitola Duke Nukem Forever Restoration Project nazvaná High Stakes, Lady Killer vyjde 21. prosince. Autoři lákají na 12 unikátních zbraní, editor map nebo deathmatch. Naladit se můžete rovněž s pomocí čerstvé upoutávky, která samozřejmě obsahově vychází z uniklé verze, ale už na první pohled je patrné, že nadšenci upravili celou řadu aspektů tak, aby hra působila… méně rozbitě. Průchod prvními úrovněmi by tak měl být mnohem plynulejší po obsahové i technické stránce. Moddeři například znovu obnovili množství obsahu, který se objevil v propagačních materiálech, ale v uniklé verzi část těchto věcí nefungovala nebo ne správně.

A jako by to samo o sobě nestačilo, na internetu se objevil další poklad z historie této ságy (via High-voltage.cz). O hře Duke Nukem: Endangered Species jste možná ani neslyšeli. Byla oznámena začátkem roku 2001 a mělo se jednat o loveckou (!) hru, kterou poháněla technologie ze série Carnivores. Titul vyvíjelo ukrajinské studio Action Forms, které můžete znát především díky akci Chasm: The Rift, nicméně ještě na konci téhož roku byl projekt zrušen. Později na jeho základech autoři vystavěli hru Vivisector: Beast Within z roku 2005.

Existence hratelné verze nebyla tajemstvím. Už v roce 2010 se autoři podělili o prototyp Endangered Species se zakladatelem Duke Nukem Wiki, ale hra nebyla uvolněna pro veřejnost. To se nyní změnilo a za únikem má stát stejná skupina, která dříve publikovala rozpracovaný Duke Nukem Forever z roku 2001. Zajímavé přitom je, že vedle původní verze se mezi soubory najdou i různé opravy, díky nimž má hra uspokojivě fungovat i na moderních strojích. Působí to tedy dojmem, že neležela v uplynulých letech jen tak ladem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru