Duke Nukem Forever z roku 2001 už lze stáhnout

Po 21 letech lze zkusit starou verzi nejdéle vyvíjené hry. Pravost potvrdil George Broussard

Zdroj: 3D Realms
10. 5. 2022
Název hry: Duke Nukem Forever Vývojář: , , , Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2011 Platformy: , , , Žánr:

Duke Nukem Forever oznámený v roce 1997 a vydaný v roce 2011 se dočkal dalšího a pro mnohé fanoušky možná ještě mnohem zajímavějšího vydání. Na internet unikla verze z roku 2001. Původně oznámený červnový termín měl být něco jako poslední příspěvek k humoru okolo nejslavnějšího vaporwaru všech dob a jeho termínu. Ti, kteří se do souborů už ponořili, říkají, že jde o funkční verzi. “V tom 800 MB velkém archivu se skutečně schovává to, co má, přiložen je i editor a zdrojové kódy mladšího ze dvou sestavení,” píše například Sledge na svém blogu high-voltage.cz.

Spoluzakladatel společností 3D Realms a Apogee George Broussard už včera potvrdil, že únik vypadá autenticky. A také napsal na Twitteru, že opravdu nemá zájem o tom mluvit nebo si připomínat bolestivou minulost. Varoval rovněž, že by lidé měli velmi mírnit svá očekávání. Nedočkáme se podle něj skutečné hry. Je to jen pár řídce “osídlených” úrovní. Podle svých slov neví, kdo za únikem stojí.

Individuálně pak ještě zareagoval na některé dotazy. Většinu obsahu podle něj tvoří malé útržky levelů, testy a nějaké oblasti pro E3 demo. Hra sice obsahuje zbraně, ale nemá gameplay ani dotažené nepřátele. Prozradil také, že hudbu pro E3 trailer z roku 2001 dělal skladatel David Arkenstone. Víc k celé kauze prozradit nechtěl. Řekl prý vše, co mělo být řečeno, a další dotazy už nechtěl komentovat. Máme si leak užít, ale neočekávat moc.

Sledge jeho slova potvrzuje. „Rovnou zhasím vaše nadšení, moc k hraní to skutečně není,“ vzkázal na svém blogu, kde také doplňuje vlastní screenshoty.

Více informací o celém projektu i aktuálním úniku najdete v našem včerejším článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru