Wonder Woman, Warner Bros. Interactive Entertainment, Wonder Woman se dočká vlastní velké hry

Wonder Woman se dočká vlastní velké hry

Pracují na ní autoři Middle-earth: Shadow of Mordor. Chtějí využít i svůj systém Nemesis

Zdroj: Warner Bros.
10. 12. 2021

Bývá vždy malým zázrakem, když se vývojářům či vydavatelům podaří před insidery a fanoušky skrýt všechny informace o jejich připravovaném titulu. V případě Wonder Woman od studia Monolith se to podařilo až do slavnostního večera The Game Awards a moderátor Geoff Keighley si neodpustil tímto směrem celou situaci komentovat. Ve skutečnosti šlo asi o to největší překvapení, kterého jsme se dočkali, i když – stejně jako v případě Star Wars: Eclispe nebo Alan Wake 2 – stále víme jen to nejzákladnější.

Paradoxně nejvíc prozatím odkryl popisek pod prvním teaserem na YouTube, který mluví o akční adventuře, zasazené do otevřeného světa. Hlavní hrdinka bude mít za úkol spojit říše lidí i Amazonek a postavit se proti hrozbě, která ohrožuje její domov. Wonder Woman bude hrou pro jednoho hráče se silným zaměřením na příběh a jeho postupnou gradaci, která bude přirozeně probíhat i skrze souboje s řadou nepřátel.

Na tomto místě se sluší připomenout, že autoři ze studia Monolith prosluli nejen díky střílečce F.E.A.R., ale především díky dvojici akčních her s tematikou Pána prstenů – Shadow of Mordor a Shadow of War. Společným rysem obou těchto titulů je systém Nemesis, který se unikátním způsobem stará o správu nepřátel, jejich hierarchii i vývoj, a právě na něj narazí i Wonder Woman ve své připravované hře.

Co se týče traileru, neposkytuje příliš indicií, na co se konkrétně těšit. Dianina matka Hippolyta vyzývá svou dceru, aby se vrátila domů a bránila svou zem. „Jsi hrdinka, ale můžeš být něčím větším. Můžeš být vůdkyní,“ slyší pak Wonder Woman a nepochybujeme, že na volání o pomoc zareaguje. Poslouží jí pochopitelně i věrný bič, kterým se v ukázce ohání a hádáme, že u toho všeho bude Diana vypadat stejně stylově jako ve filmových adaptacích.

Nic dalšího, tedy očekávané datum vydání, ani cílové platformy, zatím vydavatel Warner Bros. nedohalil. To samo o sobě naznačuje, že vývoj je teprve na začátku a hra může dorazit klidně až za dva tři roky.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru