Souhrn z PC Gaming Show 2023

Souhrn z PC Gaming Show 2023

Česká hra Last Train Home o legionářích oznámena, Duna, Frostpunk 2 či The Invincible

Zdroj: Asborne Games
11. 6. 2023

Dneska ještě nekončíme a po obří a nabité dvojprezentaci Xbox Games Showcase 2023 + Starfield Direct pro vás máme nachystaný i souhrn z dalšího ročníku PC Gaming Show. Již jsme vás lákali na oznámení slibné české hry od Ashborne Games, ale jsou zde i další herní počiny, které stojí za pozornost. Tak se do toho pusťme.

Last Train Home

Tak jsme se konečně dočkali, nová strategie od Ashborne Games byla oznámena. Nese název Last Train Home a pojednává o československých legionářích. Více informací o hře včetně exkluzivních materiálů vám nabídneme v samostatných článcích. První z nich, konkrétně obsáhlé a detailní preview, si můžete přečíst už nyní zde, další budou následovat.

Dune: Awakening

Zlatým hřebem večera byla Duna, respektive ambiciózní MMO Dune: Awakening od studia Funcom. Této hře jsme se v minulosti už věnovali a nějaký čas určitě ještě budeme, i právě kvůli ambicióznosti celého projektu, kvůli němuž je vydání nějakou tu dobu ještě vzdáleno. Dnes jsme se však dočkali exkluzivního rozhovoru a nových záběrů gameplaye z alpha verze, které znovu úspěšně navnazují hráče a slibují zajímavý zážitek. Kreativní ředitel Joel Bylos popsal, jak se hráči mohou z pozice osamělého vyvržence, který přepadá lidi pouze s obyčejným nožem za zády, vypracovat v účastníky a dokonce až klíčové osoby totální války. Můžeme se dostat do čela cechu, vlastnit a řídit ornitoptéry, neohroženě křižovat pouští a shromažďovat koření. Vždy však bude nutné se mít na pozoru před písečným červem. Souboj má každopádně být intenzivnější než v jiných MMO, kromě boje jsou dalšími čtyřmi nezbytnými pilíři hry přežití, politika a intriky, průzkum a přizpůsobení. Důležitou roli v otázce přežití zde samozřejmě hraje voda a také budování vlastní základny. Hra zatím stále nemá oznámené ani naznačené datum vydání.

Frostpunk 2

Na očekávané pokračování mrazivé strategie Frostpunk od 11 bit studios si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Hned v úvodu PC Gaming Show byl uveden nový trailer, který nám bohužel ani tentokrát neposkytl nic z hry jako takové. Rozhodně ale nelze rozporovat, že jde o působivé video, které naznačuje ještě větší potemnění oproti první hře. I tu chtějí z hlediska hratelnosti vývojáři výrazně převýšit. Dočkali jsme se však potvrzení, že Frostpunk 2 vyjde na PC během příštího roku.

The Invincible

Polské sci-fi hře The Invincible podle románu Stanisława Lema jsme se zde věnovali opakovaně. Nový zlověstný trailer nám opět ukázal, že uváznutí ve vesmíru nemusí být zdaleka tím největším problémem, jelikož vyprahlá planeta skrývá mnohá nebezpečí, samotná hra pak pokládá i řadu filozofických otázek. Stále platí, že by hra měla vyjít ještě letos, přičemž míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Více o hře se můžete dočíst v našich starších článcích, na Steamu si navíc můžete sami vyzkoušet demo.

Ebenezer and the Invisible World

Máte rádi Vánoční koledu? Tak co si ji zkusit v podobě metroidvanie s Ebenezerem Scroogem v hlavní roli i názvu hry? Co na to říct, dle traileru jde o odvážné pojetí, které zaujme výtvarnou stylizací, zatímco se potýkáte s nepřáteli, rubete je holí a na pomoc si voláte duchy. Pokud vás hra zaujala, můžete si ji sami vyzkoušet na Steamu, jde je dostupné demo. Hra vyjde do konce letošního roku na PC. Nabízí se samozřejmě období Vánoc, to ale prozatím potvrzeno nebylo.

Lords of the Fallen

Očekávaní Lords of the Fallen se ukázali již na Future Games Show, ale nyní zde máme další ochutnávku hratelnosti, ač poněkud kratší. Lords of the Fallen vyjde 13. října 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X. Více o hře naleznete v našem archivu.

Baldur’s Gate 3

I o třetím Baldur’s Gate jsme už slyšeli před pár dny během Summer Game Fest 2023, když se k hereckému obsazení přidal Jasona Isaacse, tentokrát jsme se dočkali krátkého animovaného filmečku a pohledu do vývojářského deníku, který se věnoval samotnému hlavnímu městu. Připomeňme, že se po téměř třech letech v předběžném přístupu blíží vydání plné verze, které bylo stanoveno na 31. srpna 2023. Hře jsme si v minulosti věnovali opakovaně, proto můžete směle nahlédnout i do našich starších článků.

F1 Manager 2023

Shadow Gambit: The Cursed Crew

Pirátská hra Shadow Gambit: The Cursed Crew od autorů Desperados 3 a Shadow Tactics obdržela nový trailer s dalším pohledem na hratelnost, ale také datum vydání. Hra vyjde 17. srpna na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, zároveň bude od 19. června dostupné demo na Steamu. Více se o hře můžete dočíst v samostatném článku.

Path of Exile 2

A máme tu další opáčko ze Summer Game Festu. Vývojáři ze studia Grinding Gear Games představili další gameplay trailer k Path of Exile 2 plný boje s pořádně nepříjemnými nepřáteli. Pokračování nabídne oproti svému stále oblíbenému předchůdci z roku 2013 vylepšenou hratelnost i audiovizuální stránku a také novou příběhovou kampaň o sedmi dějstvích. Path of Exile 2 vyjde příští rok a více se o ní dozvíme už v červenci během akce ExileCon.

Breathedge 2

Svérázná a hravá vesmírná survival hra Breathedge, která byla často přirovnávána i k Subnautice, jen v opačném prostředí, od studia RedRuins Softworks z roku 2018 obdrží pokračování a nabídne ještě více možností, jak ukazuje už samotný oznamovací trailer. A pokud jste se hrou obeznámeni, vězte, že slepice je též zpět. Hra zatím nemá stanovené datum vydání.

Jumplight Odyssey

Novou hru od studia League of Geeks, které stojí například za strategií Armello, s názvem Jumplight Odyssey jsme mohli vidět už loni. Vývojáři spojili sci-fi, styl anime 70. let a rogulite simulátor dohromady a svůj nový počin popisují jako mix Two Point Hospital a FTL: Faster Than Light. Hráči se ujmou vesmírné lodě s několika palubami a tím pádem i početnou posádkou. Posádkou, která má pochopitelně své potřeby, do toho však bude potřeba řešit i samotný stav lodi, neboť ve vesmíru není nikdy bezpečno. Hra 19. června obdrží demoverzi v rámci Steam Next Festu, později vyjde i na PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

Hell Let Loose

Druhoválečná střílečka Hell Let Loose nabídne v rámci příští aktualizace nazvané Devotion to Duty menší a kratší střety pro 25 hráčů. Jde o herní režim Objective, kde se proti sobě postaví americké a německé jednotky, přičemž první strana se pokusí vyhodit do vzduchu jeden z railgunů, zatímco ta druhá se je pokouší chránit a zneškodňuje výbušniny, přičemž by jedna hra měla zabrat zhruba 25 až 30 minut. Aktualizace Devotion to Duty bude dostupná od 18. července.

I Am Future

Hru I Am Future jsme zde také již v minulosti měli. Hrdina je omylem probuzen z hibernace a ocitne se v budoucnosti – v postapokalyptickém světě, v potopeném městě, na střeše budovy. Svět budoucnosti je značně rozpadlý, ale přesto pěkně barevný, minimálně ve stylizaci, kterou tvůrci pro hru zvolili. Budova, na níž se probouzíme, se stává naším novým domovem a především základnou. Bude třeba ji vylepšovat, zútulňovat i chránit. K tomu všemu samozřejmě poslouží pozůstatky výdobytků někdejší doby. Hra vyjde 8. srpna a na Steamu je k dispozici demo.

Invector: Rhythm Galaxy

Studio Hello There Games dělá ve spolupráci s Warner Music Group na další rytmické hře. V Invector: Rhythm Galaxy budeme na vlnách hudby cestovat vesmírem, k čemuž nám bude hrát hudba od umělců jako jsou PinkPantheress, Charlie Puth, Duran Duran a další. Hrát je možné samostatně nebo v lokálním multiplayeru až pro čtyři hráče, k dispozici bude i několik stupňů obtížnosti. Hra vyjde nejprve na PC, a to 14. července.

Park Beyond

Budování zábavných parků v Park Beyond bude k dispozici již za pár dní, proto je ideální chvíle si tento titul připomenout. Park Beyond vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series už 16. června. Naše první dojmy ze hry si můžete přečíst zde a před časem jsme rovněž vyzpovídali skladatele hry.

Miasma Chronicles

Undead Inc.

Nivalis

Islands of Insight

Naheulbeuk’s Dungeon Master

Teardown

Road to Vostok

Warhaven

D.O.R.F

Saleblazers

Punch Club 2

Eternights

Sulfur

Pax Dei

Stampede Racing Royale

Mars Horizon 2: The Search for Life

Mariachi Legends

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

Citizen Sleeper 2 Starward Vector

Critter Cove

Slime 3K

Dread Pilots

Altered Alma

Parcel Corps

Chimera

EXO Rally Championship

Stormgate

Pathfinder: Gallowspire Survivors

Fortune’s Run

Ferocious

Fabledom

Vampire Survivors – 1.5 Update

30XX

Ember Knights

Macabre

Earthless

My Friendly Neighborhood

TerraTech Worlds

Nova Roma

Bloomtown

Sand

Atomic Picnic

Gaucho and the Grassland

Mullet Madjack

Nova Lands

Kill It With Fire 2

Tiny Build – Games Showcase

Hidden Door

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru