Souhrn z Future Games Show Summer Showcase 2023

Souhrn z Future Games Show Summer Showcase 2023

Nový gameplay Lords of the Fallen, Layers of Fear, návrat Deponie nebo Wallace & Gromit

Zdroj: CI Games

Sezóna „neE3“ pokračuje další prezentací, jíž je Future Games Show Summer Showcase. Během zhruba hodinu a půl dlouhé akce, již moderovali Laura Bailey, která ztvárnila například Abby v The Last of Us, a Yuri Lowenthal, mezi jehož významné role patří například Petera Parkera ve Spider-Manovi od Insomniacu, se ukázala další plejáda nejrůznějších titulů, jak se dalo očekávat.

Lords of the Fallen

Očekávaný soulslike titul Lords of the Fallen ukázal další ochutnávku hratelnosti a spoustu nových záběrů. Vývojáři v novém traileru blíže představili dualitu, která hrou prostupuje prostřednictvím dvou světů. Nechyběl samozřejmě pohled na něco málo z nadcházejících utrpení a strázní souvisejících se souboji s bossy. Lords of the Fallen vyjde 13. října 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X. Více o hře naleznete v našem archivu.

Highwater

Prezentaci poněkud překvapivě odstartovalo hudební číslo, které se však vázalo ke hře Highwater. Ta není úplnou novinkou, jelikož si ji mohli již užít předplatitelé Netflixu, hra má nicméně namířeno i na PC a dnes bylo oznámeno, že nakonec dorazí i na konzole PlayStation 5 a Xbox Series. Přesné datum zatím neznáme. Jedná se o výpravnou 3D adventuru se zaměřením na příběh, která je ovšem obohacena o tahové souboje. Děj se odehrává v zatopeném postapokalyptickém světě, který budeme moci prozkoumávat.

Layers of Fear

Vydání Layers of Fear je za dveřmi, a tak nastal nejvyšší čas, aby se hra vytasila i se svým launch trailerem. Reimaginace hororové série od polského studia Bloober Team spojuje v jeden celek obě hry včetně rozšíření. To udržuje pohromadě maják, odkud můžeme všechny dosavadní příběhy prozkoumávat, ale také je nutné dát dohromady i předešlé hlavní hrdiny. Jak to celé spolu souvisí, co je propojuje a co nového na hráče čeká? Na toto zjištění láká právě nový trailer. Layers of Fear vychází už 15. června na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Více si o hře můžete přečíst i v našich starších článcích.

The Precinct

Přímo během Future Game Show byla nová hra The Precinct přirovnána k raným GTA díky top down perspektivě. Jde o sandbox zasazený do osmdesátých let, v němž je hlavním hrdinou začínající policista Nick Cordell. Konkrétně se vydáme do Averno City v roce 1983, kde ulicím vládnou gangy. Máme vyčistit město, pustit se do vzrušujících honiček a narazíme i na zničitelné prostředí. Autoři titul popisují jako neonnoirovou akci. Zločiny budou procedurálně generované, ale naším hlavním cílem je vypátrat vraha či vrahy hrdinova otce. Podle autorů jde o poctu klasickým policejním filmům. Nebudeme tu řídit jen auto, ale také helikoptéru. Hra slibuje rovněž střídání denní doby i počasí. The Precinct míří na PC, PS5 a Xbox Series.

Wallace and Gromit: The Grand Getaway

Oblíbení plastelínoví hrdinové Wallace a Gromit se pouští do svého dalšího dobrodružství, tentokrát však poprvé zavítají do virtuální reality. Krátký oznamovací trailer zaujme především znalce obou postaviček, jelikož se v něm objevuje mimozemská krajina s vesmírnou lodí, která mohla být k vidění v prvním krátkém filmu A Grand Day Out (Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc). Víc informací o samotné hře zatím nemáme, ale měla by vyjít ještě letos, a to exkluzivně pro Meta Quest.

Surviving Deponia

Série point’n’click adventur Deponia obdrží další pokračování. Už pátá hra s názvem Surviving Deponia navazuje přímo na předchozí díl Deponia Doomsday, ale tentokrát na to půjde trochu jinak a svůj zažitý žánr změní – budeme sbírat, budovat a přežívat. Ano, jak už název napovídá, skutečně půjde o přežití, jelikož problémem není pouze nedostatek vody, ale také změna pořádků ve společnosti. Na hráčích pochopitelně bude, aby se oběma těmito problémy vypořádali. Surviving Deponia míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, přičemž ještě letos vstoupí hra do předběžného přístupu na PC.

MADiSON VR

VR verze hororovky Madison byla oznámena už na konci letošního ledna v souvislosti s headsetem PlayStation VR2. Vývojáři lákali na hororový zážitek upravený pro virtuální realitu, v níž budou zachyceny veškeré hrůzy, jak to podle hráčů a jejich ohlasů už dobře dokázala hra samotná. Přesné datum vydání ovšem tehdy stanoveno nebylo, vývojáři ale zmínili i budoucí vydání na PC. Data jsme se bohužel nedočkali ani dnes, a to ani pro PS VR2, již je však možné si hru přidat do seznamu přání a rozhodně nelze říct, že by nový cinematic trailer nezaujal.

The Spirit of the Samurai

The Spirit of the Samurai je nová stop motion akční adventura inspirovaná japonskou historií a folklorem. Pracuje na ní studio Digital Mind Games a hlavním hrdinou je samuraj Takeši, který musí chránit svou vesnici před oni. Má to být brutální cinematické dobrodružství, kde budeme prozkoumávat bohatý svět plný japonské mytologie. Na výběr budou hned tři postavy – zmíněný samuraj Takeši, statečný malý duch Kodama a válečnická kočka Čisai. Každý hrdina přitom interaguje se světem jiným způsobem. Dojde na souboje, platforming i průzkum. Budeme bojovat s démony, kochat se stop motion animací a užívat si i metroidvania prvky, slibují autoři. Nejde o úplnou novinku, trailery na hru se objevují už od roku 2020.

The Last Faith

Po roce se opět ukázala stylová hra The Last Faith – trochu metroidvania, trochu soulslike, dalo by se říct „soulsvania“. Titul kdysi uspěl na Kickstarteru, kde už tehdy zaujal nejen svou výtvarnou stylizací, která upoutává pozornost i nadále. Grafika je vyvedena v pixel-artu a ve 2D pohledu, i přesto je však bohatá na detaily. The Last Faith si zakládá na nemilosrdném, ale zároveň precizním soubojovém systému, a nabízí velké množství zbraní i kouzel. Hra konečně směřuje ke svému vydání, které bylo naplánováno na letošní říjen, míří na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series a Nintendo Switch. Rovněž je možné se zaregistrovat k nadcházející betě.

Luto

Hororů není nikdy dost a jedním z těch velmi slibných a očekávaných je Luto od vývojářů z Broken Bird Games. Titul byl představen už loni v červnu a ihned se o něm začalo mluvit jako o klonu P.T. Nikoliv ale v negativním slova smyslu – protože takových her tu už bylo hodně. Bohužel, rok jsme o hře v podstatě neslyšeli a mohli jsme i začít ztrácet víru, že malý tým z Kanárských ostrovů ambiciózní projekt zvládne. V tichosti ale pilně pracovali, a ačkoliv hra ještě nemá stanovené pevné datum vyádní, na Steamu je k dispozici hratelná ukázka. Až bude tenhle psychologický horor připraven k vydání, vyjde také na PS5 a Xboxu Series.

Moving Out 2

Co takhle trocha těžké práce a zároveň strategického myšlení? Ano, řeč je o stěhování. Moving Out 2 opět ukazuje, jak se vše může zvrhnout v naprostý chaos, jemuž bude „napomáhat“ nemilosrdná a nevyzpytatelná fyzika. A ještě nevyzpytatelnější samozřejmě budou moci být i další kolegové, ať už z řad přátel, nebo rodiny, díky kooperaci. Hra má namířeno na PC, PlayStation, Xbox a Nintendo Switch.

Station to Station

Už v polovině května oznámili vývojáři ze studia Galaxy Grove svoji minimalistickou relaxační hru Station to Station, ve které se stanete správci železnice. Unikátnost tohoto projektu nicméně podtrhuje voxelová grafika a moc pěkná práce s kamerou, díky které vypadá vše jako malé rozkostičkované vláčky. Pořád vás ale čeká komplexní hra, tedy budování nádržaí, propojování měst, řadu výzev v připravených scénářích, změnu ročního období a celou řadu dalších zajímavých prvků. Pokud si chcete hru vyzkoušet, na Steamu je k dispozici bezplatné demo, hra bude v plné verzi dostupná ještě letos.

The Bookwalker: Thief of Tales

Knihy dokáží pohltit a o totéž se pokusí i působivě vypadající adventura The Bookwalker: Thief of Tales. Hrdinou tohoto příběhu je spisovatel Etienne Quist, který nejenže dokáže svým perem vytvářet příběhy nové, ale zároveň získá schopnpnost se ponořit do knih, když už on sám psát nemůže. Dohoda, k níž se upsat, ovšem není jen tak ledajaká, a tak se musí v literárních světech zmocnit legendárních mocných předmětů napříč dobami a žánry. Hra je již za rohem, neboť vyjde 22. června na PC, Playstation 4 i 5, Xbox One i Series, přičemž bude i součástí Game Passu. Na Steamu je navíc dostupné demo.

Star Trucker

Český ETS a ATS platí za vrchol „náklaďákového“ žánru, to ovšem neznamená, že nevzniká prostor pro další podobné tituly, které mají šanci ukázat, že umí látku zpracovat trochu jinak. A v tomto pohledu musíme pochváli Star Trucker, který celou tuhle fantastickou kulturu dálkových cest v kabině obřího náklaďáku přesouvá do vesmíru. Budete dělat obvyklé věci, jako převážet náklad nebo spravovat svůj truck, ale musíte počítat s tím, že svět kolem vás je trojrozměrný a může se v něm stát spoustu věcí, které byste na povrchu žádné z planet zažít nemohli. Vývojáři ze studia Monster and Monster slibují cestování po dynamické galaxii, širokou možnost úprav svého věrného náklaďáku, nutnost využívat skafandr při provádění údržby nebo obchodování s drobným zbožím a kontrabandem na základě proměnlivé galaktické ekonomiky. Hra míří na PC a dorazit by měla v průběhu příštího roku.

Laika: Aged Through Blood

Laika… Že vám toto jméno zní povědomě? No, tohle bude trochu jiný příběh i značně jiné dobrodružství. Laika: Aged Through Blood je zvířecí westernová „motorvania“, jak svou hru nazývají sami vývojáři. Hrdinou hry je kojotí matka, která se vydá na své motorce na cestu pomsty a bojovat za ztracené dědictví svého lidu, který je utlačován okupačními silami. Hra je ve 2D a ručně kreslená, čili zaujme vedle námětu i svou výtvarnou stylizací. Jezděte, objevujte, stínejte bossy. Hra vyjde na PC, PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One a Nintendo Switch, od 19. června bude na Steamu dostupné i demo.

Reka

Staneme se mladou čarodějkou, kterou vede slavná Baba Jaga. Budeme cestovat krajinou s chaloupkou na kuřích nohách, rozvíjet své kouzelnické schopnosti, upravovat svůj dům, míchat lektvary a možná i pomáhat vesničanům. Anebo je naopak trýznit, to už záleží na vás. Hra má být inspirovaná střední Evropou, zdejší mytologií i folklorem a zasazená do 19. století. Svět má být procedurálně generovaný, ochočíme si divoká zvířata a navštívíme lesy, bažiny i vesnice. Na hře pracuje tým Emberstorm Entertainment a jde o jeho debut. Jedná se o malé nezávislé studio, jehož autoři se dali dohromady během studií na univerzitě v Berlíně. Titul vyjde snad příští rok na PC.

Pacific Drive

Své zastoupení na Future Games Show měla také očekávaná hra Pacific Drive. Ačkoliv o konceptu survivalu, ve kterém přežijete díky svému autu, víme už rok, až nyní sdílejí vývojáři podrobnější deníček a představují některé zajímavé momenty. Jak je totiž z ukázek patrné, skutečně bude záležet zejména na tom, v čem pojedete, než že vůbec jedete, protože auto hraje hlavní roli a vy – machanik – mu budete jen dělat partnera. Upravit, vylepšit nebo jen opravit toho budete moci opravdu hodně, jen práce v garáži vás ale nespasí. Budete muset přejíždět na různá místa, abyste si obstarali dostatečné zdroje i náhradní díly, což ale nebude tak snadné kvůli nejrůznějším anomáliím a děsivým momentům, kterým se nepochybně vyrovná čas od čas u i „žebravé světýlko“ na palubní desce. Pacific Drive se zdá být velmi propracovanou záležitostí, která by měla být dostupná už v průběhu letošního rok una PC a také PlayStation 5.

Headbangers: Rhythm Royale

Chtěli jste celosvětové premiéry? Budiž, máte je mít. Jedním takovým nově oznámeným titulem je i hudební rytmický battle royale Headbangers: Rhythm Royale s trsajícími holuby. Ano, vážně. Mají styl, mají rytmus, mají vkus na hudbu, mají taneční pohyby – zkrátka mají vše, co potřebuje každá pořádná párty. V této hře se nebudeme střílet ani vytlačovat či něco takového, eliminace zde bude probíhat právě za pomoci rytmu a na něm založené sérii miniher. Kdo nakonec získá titul Master Headbanger? To bychom se měli dozvědět ještě letos, a to na PC, PlayStationu 5, Xbox Series a Nintendu Switch.

En Garde!

Fireplace Games představili novou akci En Garde!, v níž se ujmeme šermířky jménem Adalia de Volador. Jde o projekt nezávislého francouzského studia, který míří na PC a vyjde už v srpnu. Demo je k dispozici na Steamu. Svět je inspirovaný 17. stoletím a máme vyrazit na humorné eskapády ve snaze nastolit spravedlnost. Autoři lákají na krásné lokace, náročné souboje, interaktivní objekty a prostředí i spoustu nepřátel k poražení. Hra původně vznikala coby studentský projekt, ale pak si ji do svého portfolia vybrala společnost Kowloon Nights.

Cookie Cutter

Pokud máte rádi metroidvanie, mohla by vás zaujmout hra Cookie Cutter od vývojářů ze studia Subcult Joint. Během FGS jsme viděli trailer, který představuje hlavní hrdinku Cherry, jak se probíjí nepříliš přívětivým světem plným monster. Zajímavá je hra díky příklonu k techno-pop-punku, inspiraci Tarantinem i Lovecraftem a využití pěkné ručně kreslené grafiky, díky kterému si Cookie Cutter zachovává rozpoznatelný styl a stává se přitažlivější, než zástupy dalších titulů vycházejících z tohoto žánru. Vývojáři rovněž otevřeně říkají, že jejich hra je skutečně určena dospělému publiku, Cherry je pořádně nas*aná a pohání ji hněv. Samozřejmě i láska, ale hněv především. Hra má vyjít už v průběhu léta a chystá se na PC.

Daymare 1994: Sandcastle

Jak už napovídá samotný název, Daymare 1994: Sandcastle je prequelem k Daymare: 1998 z roku 2019. Hra původně měla vyjít už loni, ale stejně jako řada dalších se přesunula až na letošní rok. Známe už však přesné datum vydání, jež bylo stanoveno na 30. srpna 2023, kdy hra vyjde na PC, PS4, PS5, Xbox One, Series a Nintendo Switch. I tentokrát jsme se dočkali dalšího gameplay traileru, který nás nepřekvapivě vezme do roku 1994. Dalila Reyes, agentka ze speciální jednotky H.A.D.E.S., se vydává do experimentálního výzkumného centra, kde se však skrývá cosi zlověstného. Daymare 1994 je survival horor z pohledu třetí osoby, který nemá mít devadesátá léta v názvu jen tak náhodou. Zatímco budeme odhalovat tajemství výzkumného centra, budeme se současně setkávat s novými monstry, která nám průzkum rozhodně neusnadní. Na Steamu je momentálně k dispozici i demoverze.

Resistor

Instinction

Steel Seed

Distant Bloom

Go Fight Fantastic

Alaskan Road Truckers

Deceit 2

Life by You

C-Smash VRS

VR Skater

Firewall Ultra

Homeseek

Space Gears

Enchanted Portals

Shattered Heaven

Cross Blitz

Odinfall

Kompilace her

Punch Club 2: Fast Forward

Warhaven

Steamworld Build

New Cycle

Ruffy and the Riverside

Unreal Engine 5 Showcase

Fretless: The Wrath of Riffson

Paleo Pines

Kompilace her #2

Remedium

Company of Heroes 3 – Console Edition

Stray Gods: The Roleplaying Musical

Reveil

 

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru