Hororovka Madison vyjde ve verzi pro PS VR2

Hororovka Madison vyjde ve verzi pro PS VR2

Děsuplný zážitek ze hry by měla VR verze povýšit na zcela novou úroveň

Zdroj: Bloodious Games
31. 1. 2023

Už nyní na nový headset PlayStation VR2 míří celá řada zajímavých her, přičemž mnohé z nich budou dostupné už při jeho uvedení na trh 22. února. V průběhu letošního roku se k nim však mimo jiné připojí i psychologický horor Madison od argentinského studia Bloodious Games, který původně vyšel 8. července 2022 na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S a Nintendo Switch. I když se může hra chlubit pozitivními recenzemi a kladnými ohlasy fanoušků hororového žánru, nejednalo se o titul, který by na sebe strhl veškerou pozornost, ale rozhodně dokázal zaujmout. Jeho VR verze by však mohla ještě o něco víc.

Madison VR nebude novým dílem, ale pouze přepracováním té stávající do podoby VR, vývojáři nicméně lákají své fanoušky na další oznámení, která mají pro rok 2023 nachystána, ale zatím nebyli nijak konkrétnější. „Připravte se zažít hru jako nikdy předtím a postavit se svému strachu ve virtuální realitě,“ uvádějí své první letošní oznámení. Madison ve VR každopádně mnoho hráčů potěšil, jelikož sami dodávají, že ještě nejsou ani zdaleka v bodě, kdy by byla přehršel kvalitních a dostatečně velkých hororových titulů pro virtuální realitu. Kromě verze pro PS VR2 pak vývojáři zmínili na svém Twitteru v reakci na otázku i verzi pro PC, ale kdy se tak stane, to zatím není známo. U verze pro PlayStation však víme, že se hráči dočkají ještě letos.

Samotná hra byla silně ovlivněna a inspirována Kodžimovým P.T., tedy hratelnou ukázkou chystané hry Silent Hills, jejíhož vydání jsme se bohužel již nedočkali, ale nabízí se i série Fatal Frame. Z pohledu první osoby se hráči potýkají s démonickými bytostmi, přičemž jedinou jejich zbraní je instantní fotoaparát, díky němuž postupují dál, odhalují tajemství a především přežívají. Děsuplný zážitek ze hry by však měla VR verze povýšit na zcela novou úroveň, alespoň podle slov autora hry a zakladatele studia Alexise Di Stefana. Madison VR tak bude na novém headsetu dělat společnost podstatně věhlasnějšímu Resident Evil Village VR, který navíc vyjde už první den, přesto se bude určitě jednat o zajímavý přírůstek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru