Souhrn z akce Summer Game Fest 2023

Souhrn z akce Summer Game Fest 2023

Nový Princ z Persie, Final Fantasy VII: Rebirth, datum Spider-Mana 2 i gameplay Alan Wake 2

Zdroj: Ubisoft

A je to tady, letošní „ne-E3 sezóna“ odstartovala. Geoff Keighley uspořádal další velkolepou akci v podobě Summer Game Festu, kde jsme mohli být svědky mnoha novinek a nových záběrů z již oznámených titulů, ale i zcela nových oznámení. Co si pro nás tedy herní společnosti během první z řady akcí nachystaly? Spoiler: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty se neobjevilo…

Mortal Kombat 1

Slibované gameplay záběry z Mortal Kombat 1 se objevily hned jako druhé v řadě a rozhodně nešetřily násilím, krví, všemožnými zlomeninami a celkově fatalitami ani samotnými hrdiny a bojovníky. A další krví. Kromě toho jsme mohli postřehnout i další střípky nového příběhu. Aby toho však nebylo málo, Keighley pozval na scénu samotného Eda Boona, aby si společně o hře popovídali. Ten mimo jiné představil novou herní mechaniku, jíž jsou Kameo Fighters, kteří se budou moci připojit do boje a pomoci svými podpůrnými útoky. V tuto chvíli víme, že budou minimálně k dispozici Sonya Blade, Jax, Kano, Sub-Zero a Scorpion, ale bojovníků může být celkově mnohem více.

Alan Wake 2 + Sam Lake

Slib byl dodržen a dočkali jsme se i gameplay záběrů z Alana Wakea 2, které neuvedl nikdo jiný než Sam Lake osobně. Ten zopakoval, že hra má dva protagonisty, přičemž Alana doplňuje agentka FBI Saga Anderson, přičemž mezi nimi můžeme přepínat, jak už jsme se dozvěděli během PlayStation Showcase. Poté nám již naservíroval nesestříhané záběry z hraní, tentokrát přímo za Sagu, ze začátku samotné hry. Po průchodu lesem se setkáme a střetneme i s monstrem, přičemž si nelze nevšimnout, že bude kladen důraz i na vyšetřování. Alan Wake 2 vyjde 17. října na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Více o hře si můžete přečíst v našich starších článcích.

Final Fantasy VII: Rebirth

Zlatým hřebem večera a prezentace nakonec nebylo DLC Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077, nýbrž pokračování remaku Final Fantasy VII s podtitulem Rebirth. Zároveň je to jen pár dní, kdy se Square Enix v souvislosti s touto hrou ozval a ubezpečoval, že se na hře pracuje, až jsme se nakonec dnes dočkali dalších informací a také nového traileru, v němž se opět setkáváme se starými známými hrdiny. Final Fantasy VII: Rebirth vyjde začátkem roku 2024 exkluzivně pro PlayStation 5, ve fyzické verzi na dvou discích.

Spider-Man 2

Na akci se ukázal i Spider-Man 2, a nejde zrovna o nenápadnou účast. Kromě dalších novinek jsme se konečně dozvěděli i datum vydání, které zní 20. října 2023. Další informace nad rámec rozhovoru s Bryanem Intiharem z Insomniac Games, kde bylo řečeno, že Venomem není Eddie Brock, ale jeho identitu odhalíme až během hraní, se rovněž dozvídáme z nového článku na blogu PlayStationu, kde se objevily i nové obrázky. Peter i Miles jsou rovnocenní protagonisté, což prozrazuje i představená krabička hry, kteří nabídnou vlastní příběh a mise. Na obrázku si také můžeme povšimnout nových schopností obou hrdinů, tedy symbiontu u Petera a vyvinuté bioelektřiny u Milese. Předobjednávky budou spuštěny 16. června a nebude chybět ani bonus, k dispozici bude též deluxe a sběratelská edice.

Prince of Persia: The Lost Crown

Hned první představenou hrou byl zbrusu nový Princ z Persie, který tak přichází s novou hrou po dlouhých 13 letech. Prince of Persia: The Lost Crown vzniká ve studiu Ubisoft Montpellier, jež stojí například za hrou Rayman Legends. Fanoušky série může potěšit klasické zpracování v podobě 2D plošinovky, čímž se vrací ke kořenům série, na druhou stranu si lze v traileru povšimnout trochu odlišnější stylizace, než na jakou jsme u Prince zvyklí. Prince of Persia: The Lost Crown vyjde 18. ledna 2024 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch. Na Ubisoft Forward se o hře dozvíme více.

Star Trek: Infinite

Společnost Paradox Interactive představila novou strategii Star Trek: Infinite. Vyjde už letos na podzim na PC a Macu a pracují na ní vývojáři ze studia Nimble Giant Entertainment. Hra má být situovaná před události Nové generace a hráči v ní budou velet celé flotile. Ujmou se jedné ze čtyř stran. Na výběr bude Spojená federace planet, Klingonská říše, Romulanské hvězdné impérium a Cardassianská unie. Každá má přitom nabídnout unikátní obsah. Autoři lákají na ohromující grafiku, těžké volby i unikátní hratelnost. Víc se o titulu máme dozvědět už 16. června.

Sonic Superstars

Sonic Superstars působí na první pohled jako sympatický návrat ke kořenům, který by mohl potěšit všechny zaryté fanoušky. A asi není příliš překvapivé, že se hned v úvodu traileru ocitáme v legendární Green Hill Zone, z níž se však přesuneme do současnosti a k moderním hrám. Čeká nás totiž klasické 2D vyobrazení, pixely ovšem nahrazuje současný grafický kabátek, chybět nebudou ani staří známí Tails, Knuckles nebo Amy Rose, zahrát si budeme moci i v kooperaci. Vydání Sonic Superstars je naplánováno na letošní podzim na PC, PlayStation 4 a PlayStation5, Xbox One a Xbox Series a Nintendo Switch.

Lies of P

Soulslike RPG Lies of P se lehce opozdí, zato jsme však dostali přesné datum. Z původně plánovaného srpna se nakonec stalo 19. září, díky čemuž budou moci vývojáři ze studia Round8 svou temnou „pohádku“ o Pinocchiovi doladit. Počínaje dneškem je ovšem k dispozici bezplatné demo, a to napříč všemi platformami, tedy na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a pochopitelně i PC. Při vydání bude hra navíc dostupná v rámci předplatného Game Pass.

Zaklínač – 3. série (Netflix)

Ačkoli seriálový Zaklínač vychází z knižní předlohy Andrzeje Sapkowského (ač bychom o tom mohli diskutovat) a nikoli her, své místo si na akci též našel. Před uvedením nového traileru na třetí sérii se objevila i zdravice od herců, poté nás již čekal nový pohled na posledního dobrodružství s Geraltem v podání Henryho Cavilla. První polovina třetí série dorazí na Netflix 29. června.

Už před zahájením přenosu se otevřeně mluvilo o tom, že své místo bude mít v programu i očekávané pokračování série Baldur’s Gate. Vývojáři z Larianu připravili pro hráče nové záběry, prostřednictvím kterých ale chtěli především představit Lorda Envera Gortashe, druhého hlavního záporáka hry. „Politik vychovaný ďáblem. Co by se na tom mohlo pokazit,“ ptali se pak lakonicky vývojáři a spolu s Gortashem představili ještě jednu postavu. Ze skutečného světa. Byl jím herec Jason Isaacs, kterého můžete znát třeba jako Luciuse Malfoye z filmové série o Harrym Potterovi, který Gortashovi propůjčil svůj hlas a nutno uznat, že tahle kombinace působí opravdu dobře. Nic se nemění na datu vydání – Baldur’s Gate III dorazí 31. srpna na PC, Mac a PlayStation 5.

Lord of the Rings: Return to Moria

V současnosti se nedá říct, že bychom trpěli nedostatkem her ze světa Pána prstenů, a už brzy nás čeká další kousek. Hra The Lord of the Rings: Return to Moria byla oznámena loni a nyní jsme se dočkali dalšího pohledu nejen do známého dolu, ale i nástinu data vydání, k němuž by mělo dojít letos na podzim. Return to Moria nabídne zbrusu nový příběh z období čtvrtého věku Středozemě, kdy se trpaslíci vydali zpět do domoviny svých předků. Více o hře si můžete rovněž přečíst v našem starším článku.

Final Fantasy VII: Ever Crisis

Pokud nemáte ještě dost série Final Fantasy, můžete se těšit na uzavřenou betu mobilního Final Fantasy VII Ever Crisis. Beta je určená pro hráče na Androidu a odstartuje už 28. června, takže si již co nevidět budete moci vyzkoušet, jak tenhle zajímavý mix starého a nového vlastně funguje. Hra byla oznámena už v roce 2021 a jde o kompilaci všech her a příběhů vycházejících ze sedmého dílu slavné ságy. Video působí trochu zmatečně, ale ve finále prostě dostanete obsah z halvního dílu, Crisis Core i Dirge of Cerberus, což by pro fanoušky mohlo být velmi zajímavé. Ušetříte si tím i čekání na Final Fantsy VII Rebirth, tedy druhý díl vznikajícího remaku patrně toho nejoblíbenějšího dílu celé série.

Under the Waves

Hra Under the Waves od francouzského studia Parallel a pod záštitou Quantic Dream se premiérově ukázala loni během Opening Night Live 2022, dnes jsme se dočkali nových záběrů, ale i data vydání. Titul nás vezme do podvodního světa a budeme prozkoumávat celé tamní podmořské město a vnášet světlo do temných hlubin, náš hrdina si s sebou však nese i osobní temný a trpký příběh. Hra míří na PC a konzole nové i staré generace a vyjde 29. srpna 2023.

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

Nový trailer potvrdil dnešní předčasný únik z PlayStation Store, spin-off Yakuzy s nepřehlédnutelným dlouhým názvem Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name skutečně vyjde 9. listopadu 2023. Nad rámec úniku pak máme nově k dispozici i trailer.

Call of Duty: Warzone 2 – Season 4

Už dopředu jsme věděli, že se Activision chce na Summer Game Festu pochlubit detaily o 4. sezóně v Call of Duty: Warzone 2, a v průběhu večera se tak skutečně stalo. Vývojáři ze studia Beenox ukázali hráčům zcela novou mapu – Vondel – která je zasazená do Nizozemska a na některých místech skutečně předkládá typickou evropskou architekturu. Na mapě je celá řada zajímavých míst – od hradu, přes stadion, až po opuštěnou zoologickou zahradu – což by mělo ve výsledku přidat na pestrosti a celkové atraktivitě. Součástí čtvrté sezóny, která startuje příští týden, budou ale i nové zbraně, odměny nebo kontrakty.

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Ačkoliv jsme záběry z připravované akce Warhammer 40,000: Space Marine 2 mohli sledovat už před nedávnem, vývojáři ze Saber Interactive přispěchali na dnešní vysílání s další ukázkou. Zaměřili se v ní na kooperativní kampaň, která by s ohledem na zážitek i jistý emocionální dopad mohla být ještě lepší než hraní sólo. CGI videa se v traileru mísí se záběry přímo ze hry a rozhodně jsme nebyli jediní, koho zaujaly valící se hordy nepřátel. Hra dorazí v zimě na PC, Xbox Series a PS5.

Witchfire

Vývojáři z polského studia The Astronauts oznámili, že jejich dlouho chystaná temná fantasy first person akce Witchfire vstoupí do early accessu na Epic Games Storu 20. září. Její autoři dříve pracovali na hrách Painkiller, Bulletstorm nebo The Vanishing of Ethan Carter.

Path of Exile 2

Konečně se znovu ozvalo i pokračování Path of Exile, na které také čekáme už pěkných pár let, konkrétně od listopadu 2019. Vývojáři ze studia Grinding Gear Games představili nový značně temný teaser, který nám ukázal gameplay a boj s pořádně dotěrnými nepřáteli. Path of Exile 2 nabídne oproti svému stále oblíbenému předchůdci z roku 2013 vylepšenou hratelnost i audiovizuální stránku a také novou příběhovou kampaň o sedmi dějstvích. Hra vyjde příští rok a více se o ní dozvíme už v červenci během akce ExileCon.

Dead by Daylight: Nicolas Cage

Nicolas Cage se objeví nejen v Dead by Daylight, ale objevil se také přímo na pódiu akce Summer Game Fest, aby tu tenhle speciální crossover připomněl a ukázal rovněž první gameplay. Za slavného herce coby jednoho z přeživších si budou moci všichni zahrát oficiálně od 25. července, ale ještě předtím bude k dispozici na testovacích serverech.


John Carpenter’s Toxic Commando

John Carpenter. Už jenom samotné jméno významného filmového režiséra upoutá pozornost, není tedy divu, že nová hra, na níž se podílel, nese i jeho jméno. John Carpenter’s Toxic Commando je kooperační střílečka z pohledu první osoby plná hord nepřátel, hromady zbraní a postupného kosení. Za hrou stojí Saber Interactive a popravdě nelze zcela jistě říct, jak moc byl sám John Carpenter zapojen, minimálně vychází z jeho vize. Nechybí ovšem ani atmosféra 80. let, kterou dokresluje i píseň You Give Love a Bad Name od Bon Jovi. Hra vyjde příští rok na PlayStation 5, Xbox Series a PC prostřednictvím Epic Games Store.

Banishers: Ghosts of New Eden

Banishers: Ghosts of New Eden od francouzského studia Don’t Nod, tedy autorů Life is Strange nebo Vampyr, a společnosti Focus Entertainment se poprvé ukázalo na konci loňského roku během The Game Awards. Tehdy bylo slibováno, že se jí dočkáme už letos a že míří na PC, PS5 a Xbox Series, přesné datum ovšem nadále neznáme, ale stále platí, že by hra měla vyjít do konce letošního roku. Tentokrát nám vývojáři naservírovali příběhový trailer, který nám zase o trochu více nastínil, co tu vlastně půjde a seznámil nás s hlavními hrdiny Redem a Anteou – obě postavy jsou přitom značně odlišné, a to i z hlediska hratelnosti. Píše se rok 1695 a vydáme se do severní Ameriky, kde budeme bojovat s nadpřirozenými silami. Jak už jsme však u her tohoto studia zvyklí, i zde bude kladen důraz na naše rozhodnutí.

Sandland

Sandland je nové akční RPG založené na méně známé stejnojmenné manze z pera Akiry Torijamy, autora legendárního Dragon Ballu. Hra nás uvrhne do opuštěného pouštního světa, kde spolu žijí lidé a démoni, přičemž oba druhy trpí závažným nedostatkem vody. Čtyři hrdinové – Fiend Prince, Beelzebub, Sheriff Rao a Demon Thief – se společně vydají na výpravu, aby našli skrytý zdroj vody. Nebudou však muset jít pouze pěšky, ale k dispozici budou mít i řadu vozidel, která jim cestu pouští usnadní. Na té cestě nicméně potkají i spoustu nepřátel. Hra míří na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series a PC, datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Lysfanga: The Time Shift Warrior

Dalším zajímavým kouskem pod záštitou Quantic Dream je hack’n’slash hra Lysfanga: The Time Shift Warrior od studia Sand Door. Ta láká na hrátky s časem, ale i boj se sebou samými díky tvorbě klonů a stavění armád. Hrdinkou, která tohle vše dokáže a má schopnosti zachránit Antalu, je lysfanda jménem Imë. Ta nabyla svých netradičních schopností od samotné bohyně času, díky čemuž dokáže vracet čas, byť jen o chvilku, a povolávat do boje své vlastní klony, které jí mohou pomoci, ale vládne i jinou magií, díky níž se může postavit nepřátelským démonům. Hra míří na PC prostřednictvím Steamu a Epicu a měla by vyjít ještě letos.

Palworld

A znovu se připomínají „Pokémoni se zbraněmi“, kteří minulý rok rozhodně upoutali pozornost. Tentokrát přicházejí s novým trailerem a také oznámením předběžného přístupu, do něhož vstoupí v lednu 2024 na Steamu.

Stellaris Nexus

Remnant 2

Throne and Liberty

Yes, Your Grace: Snowfall

Honkai: Star Rail

Warhaven

Party Animals

Crash Team Rumble

Fae Farm

Marvel Snap

Exoprimal x Street Fighter 6

King Arthur: Legends Rise

Immortals of Aveum

Twisted Metal (seriál)

Fortnite

Crossfire: Sierra Squad

Black Desert Online – Land of the Morning Light

Wayfinder

Space Trash Scavenger

Porsche 75 Xbox Series X

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru