Redfall, Xbox Game Studios, Redfall na Steamu přišel o více než 70 % hráčů

Redfall na Steamu přišel o více než 70 % hráčů

Ač je součástí Game Passu, v něm se mu na rozdíl od jiných her zřejmě také příliš nedaří

Zdroj: Bethesda
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Není to ani týden, co vyšel Redfall, v těchto dnech tedy pochopitelně značně diskutována upíří střílečka, bohužel ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Své zklamání vyjádřili recenzenti, sám Phil Spencer, podle něhož měla hra v recenzích obdržet lepší hodnocení, ale především samotní hráči. Ti svůj názor otiskli do hodnocení na Steamu i Metacritic, kde se momentálně hodnocení uživatelů drží na 1,9 na PC a 3,0 na Xboxu. To skutečně nezní příliš povzbudivě, ale kromě toho se hra velice rychle začala potýkat s úbytkem hráčů, i když přesné statistiky neznáme.

Hra vyšla na 2. května na Xbox Series a PC, přičemž je od prvního dne dostupná v Game Passu, zároveň je hru možné zakoupit na Epic Games Store a Steamu. Právě kvůli Game Passu nelze přesně stanovit, kolik hráčů Redfall v posledních dnech ztratil, na Steamu se každoročně jedná o značnou ztrátu. Podle webu SteamDB, který shromažďuje data a informace o titulech a jejich hráčích na Steamu, dosáhla hra první den maxima pouhých 6124 současných hráčů. Číslo však začalo velice rychle klesat a už o dva dny později, tedy 4. května, stihlo spadnout pod tisíc současně hrajících hráčů. Momentálně tento počet klesá a znovu lehce stoupá a drží se právě kolem tisícovky, úbytek současných hráčů však činí více než 70 %. Vzhledem k problémům PC verze a také velice nelichotivému hodnocení, jež na Steamu momentálně hlásá 31 %, to není ani tak moc překvapivé.

Jak už však bylo zmíněno výše, stále je nutno brát v potaz, že hra je součástí Game Passu, přičemž cenovka 70 dolarů nebo 70 eur mohla snadno hráče přimět k využití nabídky předplatného. Zde se hře nepochybně daří lépe, minimálně co se počtu hráčů týče, ale jak se zdá, ani zde to ve výsledku není žádná hitparáda. Ačkoli čísla neznáme, svědčí o tom fakt, že se titul nenachází ani takto těsně po vydání mezi nejpopulárnějšími hrami. Pokud Redfall zkusíme vyhledat v žebříčku populárních her pro PC (tento filtr v případě Xboxu není dostupný), najdeme jej momentálně až zhruba v polovině strany 3, která zobrazuje výsledky v rozmezí 181–270. Redfall neobstojí ve srovnání například s dvěma nedávnými hity, jimiž byly High on Life a Hi-Fi Rush, přičemž se oběma hrám dařilo nejen v Game Passu, ale i v prodejích a také počtu hráčů na Steamu.

Ačkoli se Redfall ani v naší recenzi nesetkal s kladným přijetím, stále se lze ptát, jaká budoucnost hru čeká a jak s ní nyní vývojáři ze studia Arkane naloží. První dojem už sice nezmění, ale možnost vylepšit celkový dojem ze hry ještě není ztracena. Prvním krokem je probíhající oprava chyb a těch nejpalčivějších problémů, s nimiž se Redfall potýká. Co bude dál a zda si napraví reputaci, to je v tuto chvíli otázkou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru