Hi-Fi Rush, Bethesda Softworks, Hi-Fi Rush překonal Forspoken v tržbách na Steamu

Hi-Fi Rush překonal Forspoken v tržbách na Steamu

Hra přitom neměla žádné promo před vydáním a prodává se za více než dvakrát nižší cenu

Zdroj: Microsoft
30. 1. 2023
Název: Hi-Fi Rush Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 25. 1. 2023

Ačkoliv měl být Forspoken první velkou hrou letošního roku, do které mohli vkládat své naděje fanoušci akčních RPG i práce studia Luminous Productions, záři reflektorů si pro sebe ukradla hra Hi-Fi Rush od vývojářů ze studia Tango Gameworks. Nečekaně vydaný titul si doslova přes noc získal obrovskou přízeň hráčů, když jim nabídl nejen fantastický vizuální styl, ale také neotřelé nápady a hlavně neutuchající rytmus, do kterého hlavní hrdina uděluje rány svým nepřátelům. Už v minulém týdnu jsme proto mluvili o vysokých hodnocení třeba na Steamu – momentálně z 3633 recenzí hodnotilo 98 procent hráčů kladně – a nyní můžeme přidat také zprávu o prodejích. Není sice komunikovaná skrze vydavatele obou titulů a týká se pouze Steamu, ale vychází z oficiálního žebříčku podle tržeb z prodejů, ve kterém Hi-Fi Rush zmiňovaný Forspoken poráží.

Zatímco novinka od Tango Gameworks debutovala v prvním týdnu po vydání na 8. místě, hra od Luminous Productions a Square Enixu se nedostala ani do Top 10. Rozdíl je ale o to markantnější, vezmeme-li v potaz dlouhou a očividně nákladnou marketingovou kampaň Forspoken vůči nulovému promu Hi-Fi Rush před vlastním uvedením. Zapomínat nesmíme ani na skutečnost, že se Hi-Fi Rush coby titul od studia patřícího Microsoftu ihned objevil také v nabídce Game Passu, takže hráči nemusí mít ani potřebu hru přímo kupovat. A posledním důležitým faktorem je i cena, která je u rytmické akce více než o polovinu nižší, takže pro porážku Forspoken se muselo prodat minimálně dvakrát tolik kusů.

Na poslední faktor upozornil insider vystupující pod přezdívkou Benji-Sales, který se na Twitteru zabývá právě prodeji a tržbami z prodejů her. Upozornil také na to, že Hogwarts Legacy se podle počtu předobjednávek dostává do společnosti her jako Elden Ring či Cyberpunk 2077, takže se podle jeho názoru skutečně může jednat o velkou událost. Doplnil rovněž, že v žebříčku tržeb z prodejů – kde se Hogwarts Legacy za uplynulý týden objevuje na druhém místě hned za Steam Deckem – se aktuální remake Dead Space objevuje hned několikrát proto, že Steam vnímá jednotlivé verze hry jako oddělené produkty, a tak touhle optikou je Hi-Fi Rush pátou nejlépe prodávanou hrou na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru