Resident Evil 9, Capcom, Insider: Resident Evil 9 bude brzy představen

Insider: Resident Evil 9 bude brzy představen

Další velký díl může vyjít už příští rok, říká Dusk Golem. Bude největší a nejdražší

Zdroj: Vortex/DALL·E 3
3. 5. 2024
Název: Resident Evil 9 Vydavatel: Žánr: ,

Před pár dny jsme tu měli neoficiální zprávy ohledně možného interního odkladu hororu Resident Evil 9. Teď důvěryhodný insider AestheticGamer alias Dusk Golem přispěchal na Twitteru s dalšími informacemi, jak slíbil. A má pro nás podle svých slov dobré zprávy. Resident Evil 9 by měl být podle něj ve skutečnosti brzy představen a vyjít může už příští rok. Možná dokonce už v lednu.

Hra bude ve vývoji asi sedm let. Za leden 2025 by zjevně nedal ruku do ohně, ale je to poslední termín, který slyšel. Ale sám upozorňuje, že takové věci se v herním vývoji mění. Nechce prý víc prozrazovat, žádné další detaily, aby samotný Capcom mohl hráče překvapit.

Přidává jen něco ze zákulisí. RE9 se má vyvíjet od začátku roku 2018, ale původně mělo jít o RE8. RE Village podle něj začal jako RE8, pak se z něj měl stát spin-off a nakonec skončil jako plnohodnotná osmička. A tak se z RE9 stala devítka. Uf. Obě hry byly podle Dusk Golema vyvíjeny paralelně. Capcom prý takto obvykle nové projekty startuje ve vlnách.

Resident Evil 9 má mít dosud největší rozpočet z celé série a nejdelší vývojový cyklus. Další neoficiální podrobnosti o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru