High on Life, Squanch Games, High on Life nečekaně triumfuje v Game Passu

High on Life nečekaně triumfuje v Game Passu

Nejúspěšnější launch za rok 2022 i nejúspěšnější third party launch v celé historii služby

Zdroj: Squanch Games
21. 12. 2022
Název: High on Life Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2022

Když jsme naposledy psali o komediální sci-fi akci High on Life, upozornili jsme i na to, že se navzdory rozporuplným verdiktům hře velmi daří na Steamu i v Game Passu. Aktuální čísla jsou ale ještě zajímavější. Mnohem zajímavější. Microsoft oznámil, že hra zlomila hned několik rekordů. Ve smyslu zájmu jde o největší launch na Game Passu za celý rok 2022 a největší third party launch v celé historii služby. Jde také o nejúspěšnější uvedení na trh čistě singlové hry za celou historii Game Passu. To je obrovské překvapení a úspěch vzhledem k tomu, jaké hity často v Game Passu debutují na Day 1.

Statistiky – a to je důležité – vycházejí podle Microsoftu z počtu odehraných hodin za prvních pět dní. Titul od Squanch Games vyšel 12. prosince a je k dispozici v Game Passu pro Xbox i PC. Autoři jsou pochopitelně úspěchem hry ohromení a nadšení. Šéf studia Mike Fridley přitom připomíná, že jde o jejich první uvedení hry v Game Passu. Služba podle něj pomáhá dělat takové hry, jaké vývojáři sami chtějí, a najdou díky ní pro tyto tituly i publikum. O tom zcela zjevně není pochyb.

Recenze nenasvědčovaly tomu, že tu máme takový hit

Tento úspěch si samozřejmě pochvalují také zástupci Microsoftu a Xboxu. Matt Percy říká, že jde o unikátní titul a je podle něj úžasné, že do něj hráči s Game Passem mohli skočit. Asi nemá smysl dvakrát zdůrazňovat, že jde o obrovský průlom pro samotné Squanch Games. Tohle studio původně známé jako Squanchtendo sídlí v Kalifornii a vzniklo teprve před šesti lety. Založil ho spoluautor Ricka a Mortyho Justin Roiland. Až dosud měli jeho vývojáři na kontě menší hry Accounting, Dr. Splorchy Presents: Space Heroes a Trover Saves the Universe.

Úspěch High on Life nepochybně znamená velký obrat a tohle překvapení určitě budou autoři ještě nějakou dobu vstřebávat. V Game Passu přitom letos debutovala řada her, která si z recenzí odnášela výrazně vyšší známky. I když High on Life získal od některých médií třeba i osmičky a devítky, průměr na Metacriticu se u PC verze pohybuje okolo 68 procent a u Xbox verze jen okolo 64 procent.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru