Marathon, Propouštění zasáhlo i studio Bungie

Propouštění zasáhlo i studio Bungie

Kolující zprávu potvrdil ředitel. Destiny 2: The Final Shape i Marathon měly být odloženy

Zdroj: Bungie
31. 10. 2023
Název: Marathon Vývojář: Platformy: , , Žánr:

V poslední době se stále častěji dozvídáme o studiích a společnostech, které se musejí z nejrůznějších důvodů uchýlit k propouštění. Na začátku roku přišla velká propouštěcí vlna ve společnosti Microsoft, později došlo i na Electronic Arts, v létě začala škrtat a zavírat studia společnost Embracer, přidal se CD Projekt či Bioware a v posledních dnech a týdnech podobný osud potkal například Telltale, Epic Games, Team17, Frontier nebo Naughty Dog a PlayStation Visual Arts. K postiženým společnostem se nyní přidává další interní tým patřící PlayStationu, a to studio Bungie.

O možném propouštění informoval novinář Jason Schreier v průběhu včerejšího dne, odkazoval na obeznámené zdroje a zprávě nebylo vzhledem ke Schreierově pověsti těžké uvěřit. Podle jeho informací se mělo vedení chystat k oznámení této nemilé skutečnosti zaměstnancům a sezvalo je e-mailem na schůzku, na nichž měli celou záležitost probrat. Netrvalo to však dlouho a propouštění uvnitř Bungie potvrdil na sociálních sítích přímo generální ředitel Pete Parsons. „Dnešek je v Bungie smutným dnem, jelikož se loučíme s kolegy, kteří významně ovlivnili naše studio. Přínos těchto výjimečných osobností pro naše hry a kulturu Bungie je ohromný a zůstane součástí Bungie i v budoucnu,“ napsal Parsons. „Jsou to nesmírně talentovaní lidé. Pokud hledáte nové zaměstnance, vřele doporučuji každého z nich,“ doplnil.

Studio Bungie se stalo součástí rodiny PlayStationu v roce 2022, kdy jej Sony zakoupila za částku 3,7 miliardy dolarů, třetina však byla vyhrazena pro zaměstnance studia, po nichž tehdy – dnes paradoxně – žádali, aby ve společnosti zůstali. Bungie stálo u zrodu série Halo a do roku 2007 patřilo Microsoftu, než se vrátilo k nezávislosti, a v roce 2014 znovu zaujalo i prvním Destiny. Ještě před Halo však dalo studio hernímu světu Marathon, na jehož rebootu v současnosti pracuje. Podle Schreierových informací současná situace ve studiu ovlivnila právě i Marathon a také nové rozšíření pro Destiny 2, přičemž oba tituly vedení studia interně označilo za odložené.

Expanze Destiny 2: The Final Shape v tuto chvíli stále oficiálně hlásá datum vydání 27. února 2024, údajně však měla být odložena na červen. Marathon by měl dorazit až v roce 2025, nutno však podotknout, že u něj se o žádném konkrétním datu ani roce oficiálně nemluvilo, naopak se na základě náznaků spekulovalo o datu 27. dubna 2025, ale to nebylo nijak potvrzeno.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru