Propouštění se údajně dotklo také studia Naughty Dog

Propouštění se údajně dotklo také studia Naughty Dog

V tuto chvíli ale neodcházejí zaměstnanci na plný úvazek. Multiplayer The Last of Us u ledu?

Zdroj: Naughty Dog
3. 10. 2023

V posledních dnech se sešlo hned několik zpráv o propouštění ve velkých herních firmách. Magazín Kotaku dnes přinesl neoficiální  informaci, že některých lidí se zbavuje také studio Naughty Dog. Odvolává se přitom na dva zdroje obeznámené se situací. Odejít musejí někteří lidé z výtvarného oddělení i produkce, ale většina pracovala v oddělení testování. Změny se dotkly minimálně 25 lidí, říká Kotaku, ale má se jednat o kontraktory, nikoli zaměstnance na plné úvazek.

Celé studio Naughty Dog má přes 400 lidí. Podle Kotaku není odcházejícím pracovníkům nabízeno žádné odstupné a vedení mělo usilovat o to, aby se nikdo ze studia o této informaci nešířil. Smlouvy mají být ukončeny na konci října. Samotná Sony zatím na tyto zprávy nijak nereagovala.

Kotaku připomíná, že navzdory úspěchu seriálové adaptace The Last of Us vývoj multiplayerového spin-offu se podle dřívějších zpráv potýká s obtížemi. Agentura Bloomberg už dříve uvedla, že autoři Destiny ze studia Bungie nehodnotili nový titul v rámci interního testu příliš pozitivně. Jeden ze zdrojů Kotaku teď tvrdí, že i když není hra zrušena, je prý u ledu.

V posledních týdnech k nám dorazily zprávy o propouštění v řadě herních firem. Zeštíhlily společnosti 343 Industries, Epic Games, Ubisoft i Embracer. Naposledy jsme včera psali o propouštění ve studiu Team17.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru