Hollow Knight: Silksong, Team Cherry, Pokračování Hollow Knight bylo odloženo

Pokračování Hollow Knight bylo odloženo

Očekávaný Silksong měl dorazit v první polovině roku. Vývojáři ale potřebují více času

Zdroj: Team Cherry
10. 5. 2023

Když vývojáři ze studia Team Cherry vydávali v roce 2017 metroidvanii Hollow Knight, patrně neočekávali, jakou mánii vyvolají. Hra se dočkala fantastického přijetí, sklízela ty nejvyšší známky a hráči ji začali milovat. Díky stylizaci, žánrovému zasazení, výzvě, kterou předkládá a jednoduše díky tomu, že v titulu téměř všechno skvěle zapadlo do sebe a velmi dobře se hrál. O šest let později nicméně stále netrpělivě vyhlíží pokračování s podtitulem Silksong, které bylo oznámeno už před čtyřmi roky, a podle vyjádření marketingového ředitele Matthewa Griffina budou čekat dál. Hra sice měla dorazit v první polovině letošního roku, ale vývojáři zkrátka potřebují víc času na to, aby všechno dokončili a byli schopní vydat titul, který – pokud možno – hráče nezklame.

„Vývoj stále pokračuje. Jsme nadšení z toho, jak se titul rýsuje a už docela narostl, takže si chceme dát na čas, aby byl výsledek tak dobrý, jak bychom si přáli,“ napsal Griffin na sociální sítě. Podle očekávání také slíbil, že až se vydání přiblíží, vývojáři samozřejmě poskytnou více informací a s největší pravděpodobností doplní také obrázky a videa. Nutno totiž přiznat, že ze hry jako takové jsme toho za ony čtyři roky příliš neviděli a hrstka screenshotů spolu s kratičkým videem už může působit nedostatečně. Hráči obecně ale s očekáváním další skvělé hry nejsou vůči vývojářům přehnaně kritičtí a spíše se objevují názory, že odložená hra je lepší než uspěchaná hra. Samozřejmě ale někteří fanoušci poukazují na to, že se Silksong nerodí zcela bezbolestně a rádi by si už hru zahráli.

Pokud totiž vývojáři splní vše, co uvádí například v profilu na Steamu, mají se milovníci metroidvanií opět nač těšit. Hra má nabídnout zcela nové království s lesy, bažinami nebo novými městy. Znovu nás čeká plejáda pohybů a intenzivní souboj, dojde na výrobu vlastních zbraní či pastí a lidé z Team Cherry slibují také doslova šokující questy. Samozřejmostí je pak zcela nový bestiář s více než 150 dosud neviděnými monstry, nový režim pro ty nejzkušenější a chybět nemá ani skvělý hudební doprovod, který zdobil už první díl. Snad už tedy nebudeme muset čekat příliš dlouho a dobrodružství Horneta, kolem kterého se Silksong točí, bude stejně jak povedené jako předchozí výprava bezejmenného Rytíře.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru