Phil Spencer si pochvaluje úspěch Xboxu v Asii

Hráči ocenili dostupnost i Game Pass. Xbox nezapomíná na závazek ohledně asijských her

Zdroj: Tokyo Game Show
16. 9. 2022

Asijský trh byl dlouhá léta vždy spojen především s PlayStationem, což vzhledem k jeho původu není příliš překvapivé. Nová generace konzolí ovšem značně zamíchala kartami a situace v regionu se začala měnit, což se pochopitelně zamlouvá šéfovi Xboxu Philu Spencerovi. Ten vystoupil i v rámci probíhající Tokyo Game Show a připomněl svůj závazek k tamním hráčům, který souvisí například s asijskými hrami. Xbox má nadále fanouškům v Japonsku a dalších asijských zemích naslouchat a nabídnout jim to, co chtějí. V tuto chvíli je tamní hráčská komunita na Xboxu početnější než kdy dříve.

Nová generace konzolí se v Asii prodává velice dobře a dosahuje vyšších čísel prodejů než v minulosti. Zásluhu na tom má především levnější konzole Xbox Series S, kterou si asijští hráči obzvlášť oblíbili. Nižší cena navíc patrně přilákala i řadu lidí, kteří s hraním teprve začínají a Xbox je jejich první konzolí vůbec. V tomto případě by se mělo dokonce jednat o polovinu takových prodejů. V oblibě je navíc i předplatné Game Pass. Svou roli rovněž sehrála lepší dostupnost konzolí a do budoucna může Xboxu hrát do karet kromě lákavé nabídky Game Passu i fakt, že se Microsoft na rozdíl od Sony nerozhodl – alespoň prozatím – svou konzoli zdražit.

Letos jsme v komunitě Xboxu přivítali více japonských a asijských hráčů než kdykoli předtím, řekl Spencer.

„Letos jsme v komunitě Xboxu přivítali více japonských a asijských hráčů než kdykoli předtím,“ prohlásil Spencer. V polovině přenosu Spencerova slova doplnila i viceprezidentka Xboxu Sarah Bond, která dodala, že Microsoft vyslyšel přání hráčů ohledně více asijských titulů. Toto tvrzení ostatně podporuje oznámení hned několika japonských her, které byly dříve pouze pro PlayStation, například Guilty Gear Strive nebo série Ni no Kuni. Další hry mají v budoucnu samozřejmě následovat, jelikož chce Xbox i nadále rozšiřovat nabídku podobných titulů a sérií. Xbox má samozřejmě stále daleko k tomu, aby ovládl asijský trh, přesto se však jedná o zajímavý vývoj.

Náš souhrn z Tokyo Game Show včetně prezentace Xboxu naleznete zde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru