Souhrn z Tokyo Game Show

Deathloop a Ni no Kuni na Game Passu či nové video z Wo Long: Fallen Dynasty

Zdroj: Xbox
15. 9. 2022

Probíhající veletrh Tokyo Game Show s sebou pochopitelně přinesl celou řadu oznámení a novinek. Do některých z nich se zřejmě zakousneme ještě v samostatných článcích. Alespoň telegraficky se ale sluší připomenout to nejdůležitější z posledních hodin.

Deathloop

Včerejší spekulace se potvrdily. Deathloop míří na Xbox a vyjde už v úterý 20. září. Dorazí také rovnou do Game Passu, jak jsme předpokládali. Rok po vydání na PS5 a PC a vypršení časové exkluzivity tak vývojáři ze studia Arkane Lyon vstoupí na svou novou domácí platformu, protože je dnes vlastní Microsoft.

Ni no Kuni

Série Ni no Kuni míří na Xbox a do Game Passu. Remaster Ni no Kuni: Wrath of the White Witch vychází už dnes a je k dispozici na Xboxu One i Xboxu Series. Na Xboxu dosud nebyla hra k dispozici. Ni no Kuni: Revenant Kingdom také vyjde na konzole od Microsoftu a bude v Game Passu, ale hráči se dočkají až příští rok. Jedná se o tituly od studia Level-5, které výrazně ovlivnila tvorba animátorů z Ghibli, kteří se na této značce a jejím výtvarném stylu podíleli.

Wo Long: Fallen Dynasty

Titul Wo Long: Fallen Dynasty se na TGS prezentoval novým videem. Připomínáme, že se jedná o souls-like hru od studia Team Ninja s společnosti Koei Tecmo. Vyjde začátkem příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series a vezme hráče do Číny roku 184. Stojí za ní autoři povedeného titulu Nioh.

Assassin’s Creed Odyssey

Microsoft oznámil, že populární hra Assassin’s Creed Odyssey od Ubisoftu dnes vstoupí do předplatitelského programu Game Pass ve verzi pro Xbox i PC. Stojí za připomenutí, že loni se dočkala na next-gen konzolích updatu na 60 fps.

Guilty Gear Strive a BlazBlue: Cross Tag Battle

Na Xbox a do Game Passu míří rovněž hry Guilty Gear Strive a BlazBlue: Cross Tag Battle. Obě bojovky od studia Arc System Works dorazí na Xbox One i Xbox Series a jejich příznivci se dočkají už na jaře příštího roku. V rámci Game Passu budou dostupné i PC verze.

Zdroj: Xbox

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Nintendo dodatečně ujistilo své fanoušky, že nezrušilo vylepšenou kolekci Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp. A to navzdory tomu, že se tato oblíbená tahová strategie neobjevila v posledním přenosu Nintendo Direct. Hra nicméně stále nemá stanové datum vydání. Předpokládá se však, že je hotová, jelikož bylo její vydání v březnu odloženo kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Mluvčí Nintenda řekl magazínu Axios, že datum vydání oznámí, až o něm bude rozhodnuto.

Deathverse: Let It Die

Spin-off Let It Die nazvaný Deathverse vyjde 28. září na PS4 a PS5. Na PC se hra dostane o týden později. Pokud hrajete na Windows, dočkáte se 5. října, oznámila společnost GungHo Online Entertainment.

The Awakener: Risen

Nového traileru se dočkala hra The Awakener: Risen, kterou jsme dosud mohli znát jako Arise of Awakener. Jedná se o fantasy akční RPG, na kterém pracují čínští vývojáři ze studia Taner Games. Ve hře se ujmeme hrdiny, který se narodí ve třetí éře historie světa Sylvalond a zatouží stát se tzv. Awakenerem. Na své cestě se ale střetne s mnoha nestvůrami, démony a dalšími hrozivými nepřáteli, které bude muset v notně akčním duchu sprovodit ze světa. Hráči si budou moci vybrat z tradičních tříd a těšit se na perfektní vizuální zpracování, ke kterému chtějí autoři dojít i za pomoci Unreal Enginu 5, na kterém The Awakener: Risen vzniká. Hra je naplánována na rok 2023 a míří na PC, PS5 a PS4.

The Dark World: Karma

V příštím roce dorazí na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a Switch psychologický horor The Dark World: Karma, který byl představen už před několika měsící, ale u příležitosti TGS se dočkal nového videa. Jde o příběhovou hru, která se odehrává ve fiktivním městě kontrolovaném korporací Leviathan. Že se kolem ní točí množství nevysvětlených záhad, zjistíte v kůži vyšetřovatele firmy Roam, který se musí ponořit do temného zákulisí společnosti, získat zpět své ztracené vzpomínky a rozkrýt, co za tím vším stojí. Zajímavé je, že hlavní hrdina může vstoupit do mozků ostatních lidí, takže se už nyní můžete chystat na poměrně bizarní obrazy a pokroucené myšlenky. Hra měla původně vyjít už koncem letošního roku, vývojáři ale využili příležitosti velkého veletrhu a oznámili posun na dosud blíže neurčené období roku následujícího.

Postupně rozšiřujeme…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru