Netflix chystá svou první AAA hru pro PC

Netflix chystá svou první AAA hru pro PC

Streamovací gigant má dle pracovních nabídek ve vývoji velký live service titul

Zdroj: Netflix
23. 11. 2022

O Netflixu jsme zde napsali již mnoho, nejen v souvislosti s jejich filmy a seriály, které adaptují hry, ale i o jeho vlastních herních počinech. Zatím to byly spíše jen takové drobnosti, které většinu předplatitelů této streamovací služby příliš nezajímaly, přesto Netflix již delší dobu hlásal, že se v tomto segmentu nehodlá jen tak vzdát. Po nákupech několika studií, případně i nedávném ohlášení na poměry Netflixu velké VR hry podle seriálového hitu Stranger Things s prostým názvem Stranger Things VR, se však zdá, že se opravdu schyluje k něčemu většímu.

Netflix podle všeho skutečně hodlá naplno vstoupit do světa herního vývoje a už se nedržet jen u mobilních titulů. Ke zdroji nemusíme chodit ani příliš daleko, neboť jej nalezneme přímo na oficiálních stránkách s nabídkami práce. Momentálně je poptávka po velkém množství vývojářů do Netflix Games Studio v kalifornském městě Los Gatos. Jde o pozice napříč všemi sférami vývoje – oddělení produkce, technologií, programování, designu, umělecké oddělení, QA nebo dokonce live service. Nechybí ani poptávka po zaměstnancích pro vedoucí pozice. Výsledkem jejich snažení by nakonec měla být dosud neohlášená AAA hra běžící na Unreal Engine 5. Zároveň je pravděpodobné, že by hra mohla stejně jako všechny předchozí být plně součástí předplatného.

„Hledáme skupinu vedoucích lídrů, jež jsou v souladu s našimi základními hodnotami a jimž záleží na zážitcích, které vytvářejí, i na lidech, s nimiž je vytvářejí,“ píše se u nabídky práce. Nic víc o samotné hře se však nikde zatím nelze dočíst, například žánr nebo zasazení. Z popisu pozic, především pak Live Service Manager a Live Service Analyst, se dá však usoudit, že by tyto pozice nebyly nutné, pokud by se skutečně nejednalo o live service titul. Současně je vyžadována znalost live service i u dalších pozic. Mezi požadavky na vedoucího vývoje nicméně nalezneme i schopnost vytvořit příběh, postavy a svět, „které jsou hodny filmu nebo televizního seriálu od Netflixu“.

Studio vede bývalý producent Overwatche Chacko Sonny, jenž před Blizzardem působil v Santa Monica Studio a předtím ještě dva roky v Activisionu. O Sonnym v souvislosti s Netflixem neslyšíme poprvé, již před měsícem společnost oznámila, že hodlá otevřít interní studio v Kalifornii pod jeho vedením, jímž je právě Netflix Games Studio. Mezi poslední „herní kousky“, o něž se tento streamovací gigant zasloužil, můžeme počítat vedle otevření kalifornského studia i studio v Helsinkách, nákup studia Spry Fox nebo oznámení adaptace Gears of War. Nyní je zřejmé, že Netflix na hry skutečně nezanevřel a nadále pokračuje ve svých plánech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru