Gears of War (film), Gears of War dostane film a animovaný seriál od Netflixu

Gears of War dostane film a animovaný seriál od Netflixu

Filmovou adaptaci a dospělý animák by mohly v případě úspěchu následovat i další projekty

Zdroj: Netflix
7. 11. 2022

Přesně před 16 lety, 7. listopadu 2006, vyšel první díl oblíbené série Gears of War od Epic Games. Právě u této slavnostní příležitosti fanoušci obdrželi od studia The Coalition a Netflixu nečekaný dárek. Nejedná se o novou hru, ale oznámení filmové adaptace, jak už naznačuje samotná přítomnost Netflixu. Tuto adaptaci by navíc bude následovat i animovaný seriál a je možné, že se tato spolupráce nemusí skončit jen u těchto dvou počinů.

Netflix potvrdil, že se jedná o hraný akční film a že se na jeho tvorbě podílí studio The Coalition, tedy studio patřící pod Xbox a stojící za posledními přírůstky do herní série v podobě Gears of War 4 a Gears 5. Ačkoli The Hollywood Reporter přišel s exkluzivním článkem, v tuto chvíli ovšem není známo více detailů. Podle webu by zatím neměli být s projektem spojováni žádní určití tvůrci jako režisér, scenárista nebo producent, což naznačuje, že je vše ve velice raném stádiu. Tento pokus má však navazovat již na dřívější snahy o adaptaci Gears of War.

Animovaný seriál má být „dospělý“, čímž bude následovat například úspěšné animované seriály Arcane k League of Legends nebo nedávné Cyberpunk: Edgerunners – oba tyto seriály sklidily na Netflixu úspěch. Pokud se podobně zadaří i těmto novým dvě projektům, tedy filmu a animovanému seriálu Gears of War, naznačuje Netflix další možnost rozšiřování frančízy i v tomto směru. Vzhledem k tomu, že se však práce ani na jednou projektu podle všeho zatím nerozeběhly, těžko říct, jak dlouho budeme na film a seriál čekat.

Herní série Gears of War svou cestu započala v roce 2006, načež se už v roce 2007 objevily první snahy o zfilmování. Tehdy na krátkou dobu získala právě společnost New Line Cinema, ale ze všeho nakonec sešlo. Scénář tehdy měli napsat Stuart Beattie a Marty Bowen, film měl pak produkovat Wyck Godfrey. Režisérem měl být Len Wiseman, ale později Godfrey tvrdil, že mají jiného režiséra. Současně však tvrdil, že se film bude natáčet v roce 2009 a v roce 2010 bude uveden. Od té doby docházelo v pozadí k dalším zmatkům a změnám, v roce 2016 při vydání Gears of War 4 Rod Fergusson ze studia The Coalition uvedl, že na filmu pracuje Universal Pictures. Jak ale víme, k tomu nakonec nedošlo, a tak se dostáváme až k dnešnímu dni a současnému oznámení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru