Netflix otevírá v Helsinkách vývojářské studio

Netflix otevírá v Helsinkách vývojářské studio

Streamovací gigant to s hrami myslí vážně. Studio povede bývalý generální manažer Zyngy

Zdroj: Netflix
27. 9. 2022

Už několikrát jsme vás informovali o tom, že Netflix vedle seriálů nabízí také mobilní hry. V rámci předplatného k nim máte přístup skrze mobilní aplikaci a nutno podotknout, že se nabídka začíná utěšeně rozrůstat. Naposledy jsme se věnovali hře Oxenfree, která je navíc v rámci Netflixu dostupná i v češtině, a jak uvedli zástupci Netflixu na proběhnuvší akci Tudum, jde prý o tu nejlepší možnou verzi. Jak je ale patrné, streamovací gigant se nechce spokojit jen s přinášením her od vývojářů a vydavatelů třetích stran, a oznámil proto otevření vlastního vývojářského studia v Helsinkách.

Jak uvádí společnost v tiskové zprávě (přes VGC), studio povede Marko Lastikka, který dříve zastával roli generálního manažera společnosti Zynga. Nepochybně tak má dostatek zkušeností k tomu, aby mohl dohlížet na vývoj mobilních titulů a je vcelku patrné, že Netflix nechce nechat nic náhodě. „Je to další krok na cestě k naplnění naší vize, vybudovat herní studio na světové úrovni, které bude stovkám milionů našich zákazníků přinášet množství příjemných a poutavých originálních titulů,“ sděluje Netflix. Samozřejmě podotýká, že všechny hry budou bez reklam a bez nutnosti cokoliv dalšího k nim či v nich kupovat, jedinou vstupní branou tak i nadále zůstává předplatné služby jako takové.

Netflix si zároveň klade otázku, proč právě Helsinky, aby na ní mohl obratem odpovědět. „Město je domovem těch nejlepších herních talentů na světě. Bude to herní studio, které vybudujeme od nuly a naše druhé herní studio v Helsinkách vedle Next Games, které se začátkem tohoto roku stalo součástí Netflixu,“ dodává pak společnost a připomíná předchozí kroky na poli mobilních her. Nezapomíná pak také na partnerská studia – Night School a Boss Fight Entertainment – která už pro Netflix hry vyvíjí a nic se na tom, hádáme, do budoucna měnit nebude. Jen pro doplnění dodáváme, že Next Games mají na kontě hry jako Stranger Things: Pulle tales či The Walking Dead: Our World a další zmiňovaná studia tituly jako právě Oxenfree, resp. Dungeon Boss.

„Jsme stále ještě na začátku a máme před sebou ještě mnoho práce, než na Netflixu vydáme další skvělé hry. Vývoj her může zabrat roky, takže jsem hrdý na to, jak úspěšně budujeme podhoubí našich herních studií už v prvním roce,“ dodává viceprezident Amir Rahimi. V závěru nespíme zapomenout také, na to, že v úvodu zmiňované hry třetích stran nemusí nutně tvořit jen „ty stejné hry“, které se objevují v jiných službách nebo samostatně na operačních systémech Android či iOS. Není to tak dávno, kdy Netflix v rámci akce Ubisoft Forward potvrdil, že spolupracuje právě s Ubisoftem, takže se uživatelé Netflixu mohou těšit hned na několik her ze série Assassin’s Creed. U slavné ságy přitom obě strany nezůstanou a naznačují upevnění partnerství skrze další velké tituly a série.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru