Netflix rozšiřuje nabídku o první hry po celém světě

Netflix rozšiřuje nabídku o první hry po celém světě

I v Česku a na Slovensku se zítra předplatitelé dočkají prvních her. Budou lokalizované

Zdroj: Netflix
2. 11. 2021

Společnost Netflix oznámila, že po prvních regionálních testech rozšiřuje nabídku her pro své předplatitele do celého světa. Nadále platí, že momentálně podporuje pouze tituly pro mobily a tablety s operačním systémem Android. Netflix uvádí v první várce pět her, z nichž dvě mají nabídnout češtinu. Během středy se mají objevit v aplikacích.

Netflix nadále zdůrazňuje, že na tomto poli učinil teprve první nesmělé krůčky, ale o to větší má ambice a plány do budoucna. Slibuje další zlepšení i rozšíření nabídky a s tím se pojí skutečnost, že může časem nabídnout rovněž vlastní exkluzivní původní obsah podobně jako u filmů a seriálů. První studio už ostatně Netflix koupil, i když hromadné akvizice neplánuje. Firma nicméně chtěla zapojit své předplatitele do testování co nejdříve, a tak se hraní na Netflixu otevírá více a více lidem, láká streamovací gigant.

Všechny hry budou dostupné stávajícím předplatitelům bez dalších poplatků, reklam nebo skrytých mikrotransakcí.

“Na profilu každého předplatitele Netflixu se na mobilních telefonech nebo tabletech, které běží na Androidu, během středy 3. listopadu objeví nová záložka s nabídkou her,” láká Netflix. Těšit se máme na hry Stranger Things: 1984 (v češtině), Stranger Things: The Game (v češtině), Card Blast, Shooting Hoops a Teeter Up. “Pokud si však uživatel svůj profil nastaví v angličtině, hrát je bude moct všechny, jen bez titulků,” radí tisková zpráva. Jedná se o stejné tituly, které se dříve omezeně testovaly na vybraných trzích a už jsme o nich psali.

Ačkoli v tuto chvíli hry na Netflixu podporují jen Android, brzy se mají objevit také na konkurenčním iOS od Applu. Všechny tituly jsou přístupné dětem až od 12 let, nejsou tedy součástí dětských profilů. “Baví nás hry všeho druhu – fyzické (Zem je láva), logické (The Circle) nebo třeba Hra na oliheň. A taky rádi bavíme naše členy. Proto jsme se nemohli dočkat, až světu představíme Hry Netflix,” uvedl viceprezident pro vývoj her v Netflixu Mike Verdu. “Hry budeme přidávat postupně, ale chceme, abyste u toho s námi byli od začátku,” dodává.

Všechny hry budou dostupné stávajícím předplatitelům bez dalších poplatků, reklam nebo skrytých mikrotransakcí. Některé tituly bude možné hrát také offline jako třeba díky službě Apple Arcade. “Členové budou moct hrát na různých mobilních zařízeních pod stejným účtem. A pokud vyčerpáte limit zařízení, dáme vám to vědět, abyste se mohli odhlásit na těch, která zrovna nepoužíváte, nebo abyste je mohli na dálku deaktivovat přes Netflix.com a hrát nerušeně dál,” radí služba.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru