Netflix uvažuje, že se pustí do streamování her z cloudu

Netflix uvažuje, že se pustí do streamování her z cloudu

Neúspěch Googlu a Stadie ho neděsí. Měl prý špatný obchodní model. Otevírá další studio

Zdroj: Netflix
19. 10. 2022

Že je Netflix na poli videoher čím dál aktivnější, není potřeba dvakrát zdůrazňovat. Mobilní hry zařadil do svého předplatného, kupuje vlastní studio a chystá exkluzivní projekty. Teď viceprezident Netflixu pro herní sekci Mike Verdu naznačil na akci TechCrunch Disrupt, že by se mohli pustit také do streamování her z cloudu. Je to prý oblast, kterou vážně zkoumají.

Verdu uvedl, že by to mohla být další přidaná hodnota pro předplatitele. A pokud by k tomu Netflix přistoupil podobně jako u mobilních her a jen rozšířil stávající nabídku, mohlo by se skutečně jednat o atraktivní novinku. A to i v situaci, kdy gigant Google se svou Stadií naopak z cloudového hraní couvá.

Netflix otevře nové interní herní studio v Kalifornii

Toho se ale zjevně Verdu neobává. Chválí Stadii za technické řešení a byla podle něj zábava tam hry hrát, ale Google měl podle něj problém s obchodním modelem. S čímž lze souhlasit. Jak vidno, i z toho je patrné, že se Netflix otázkou opravdu vážně zabývá a nejde jen o nějaký momentální nápad.

Na tomto poli by firma nejspíš chtěla být tím pověstným “Netflixem na hry” a na rozdíl od Googlu dala lidem podobně jako Microsoft u Game Passu přístup do celé knihovny titulů namísto toho, aby se uživatele snažila přesvědčit kupovat jednotlivé hry jako u Stadie.

Verdu také řekl, že Netflix otevře nové interní herní studio v Kalifornii. Povede ho bývalý výkonný producent Overwatche Chacko Sonny. Půjde už o pátý first party tým a něco mi říká, že Sonny nejde do Netlixu dělat mobilní hry. Firma má ve vývoji 14 vlastních titulů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru