Horizon Forbidden West míří na PC, tvrdí billbil-kun

Horizon Forbidden West míří na PC, tvrdí billbil-kun

Řeč je o kompletní edici, které byl před několika dny udělen věkový rating v Singapuru

Zdroj: Sony
14. 9. 2023

Začátkem týdne jsme vás informovali o udělení věkového ratingu hře Horizon Forbidden West v nové, dosud blíže nepředstavené kompletní edici. Titul prošel rukama singapurské komise, a ačkoliv se k němu zatím nikdo oficiálně nepřihlásil, zpráva byla přijata poměrně vlažně a podle dosavadních diskuzí se zdálo, že hráči zkrátka očekávají balíček základní hry s rozšířením Burning Shores. I proto, že zápis v databázi odkazoval jen k verzi pro PS5, téměř nikde se neobjevovaly úvahy, že by hra mohla dorazit také na PC, a to zřejmě i s přihlédnutím k tomu, že titul vyšel teprve na začátku roku 2022. Vše se ale rázem mění, protože renomovaný a téměř vždy přesně informovaný leaker billbil-kun uvádí, že Horizon Forbidden West skutečně na PC zamíří.

„Podle našich nejnovějších informací není novou exkluzivní hrou z PlayStationu, která vyjde na PC, nic jiného než právě Horizon Forbidden West Complete Edition,“ uvedl leaker skrze magazín Dealabs. Doplňuje, že hra bude k dispozici na Steamu a Epic Games Storu, ovšem billbil-kun momentálně neví, kdy přesně. Datum nezná, ale je přesvědčen, že vydání je na spadnutí a hráči by se měli dočkat maximálně v horizontu jednoho měsíce.

Ještě před potvrzením dnešního vysílání State of Play tuto akci s možným představením PC verze Horizonu zmiňoval a je tudíž velmi pravděpodobné, že se dnes v noci všechno vyjasní. Připomínáme, že State of Play potrvá přibližně půl hodiny a odstartuje úderem 23. hodiny. Pokud na oznámení hry skutečně dojde, bude to pro Sony jeden z nejrychleji portovaných titulů z PlayStationu na PC. Jak už jsme uvedli výše, Horizon Forbidden West vyšel 18. února 2022 a není tudíž k dispozici ani dva roky. Hráči nicméně budou moci navázat na první díl, který se na PC dostal v srpnu 2020, více než tři roky po svém vydání na PlayStationu 4.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru