Gothic Classic vyjde příští měsíc na Switch

Gothic Classic vyjde příští měsíc na Switch

Vítejte v kolonii. Čekání na remake si mohou majitelé konzole od Nintenda zkrátit originálem

Zdroj: THQ Nordic

Zatímco čekáme na vyhlížený remake od studia Alkimia Interactive, původní legendární Gothic od Piranha Bytes z roku 2001 má namířeno na konzole Nintendo Switch, jak dnes oznámil vydavatel THQ Nordic. Port nese název Gothic Classic a na Switchi vyjde již 28. září 2023. „Vůbec poprvé toto úžasné RPG prožijete na handheld konzoli a užijete si na cestách hru, která způsobila revoluci v role-playingových hrách!“ láká THQ Nordic v tiskové zprávě.

Verze pro Switch byla oficiálně naznačována už zkraje letošního roku a dnes jsme se konečně dočkali potvrzení. „Ponořte se do temných časů a dobrodružství ve skvělém zpracování a se skvěle přizpůsobeným uživatelským rozhraním a ovládáním – klasika je zpět a stále se jedná o velmi hloubavé RPG s živou simulací!“ pokračuje oznámení. Tak tedy – vítejte zpět v kolonii. První Gothic nás znovu vezme do království Myrtana, kde se ocitneme uprostřed bojů různorodých kolonií se skřety za svobodu. Cesta ústředního bezejmenného hrdiny nicméně začne ve vězeňských dolech, odkud se bude muset dostat na povrch a tam se pustit do svého boje, dalšího přežívání a vzestupu.

Gothic Classic je přímým portem klasiky od Piranha Bytes, nejedná se tedy o žádný remaster, ale přesto došlo na některá vylepšení. Původní kód se dočkal drobných úprav, aby byla hra ideální pro hraní na Switchi, a také celé řady oprav chyb, jež byly ve hře nalezeny. Není jich zrovna málo a týkají se příběhové linky, postav a jejich dialogů, dále došlo na opravy umělé inteligence nebo záznamy v logu, stejně tak se péče dočkaly animace, meshe, textury a další grafické náležitosti ve světě Gothicu. Celý dlouhý výpis lze nalézt přímo na webu THQ Nordic. Gothic Classic bude k dostání i ve fyzické verzi. A jak se to má s remakem? Na ten si ještě budeme muset nějaký ten čas počkat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru