PlayStation nově povedou Hermen Hulst a Hideaki Nišino

PlayStation nově povedou Hermen Hulst a Hideaki Nišino

Jima Ryana vystřídá nová dvojice. Rozdělí si dohled nad studii a byznys kolem konzole

Zdroj: koláž, Vortex
14. 5. 2024

Delší dobu avizovaný odchod Jima Ryana z vedení Sony Interactive Entertainment byl završen 1. dubna letošního roku, když se na své pozici nechal vystřídat dočasným generálním ředitelem Hirokim Totokim. Přes měsíc jsme pak čekali na oznámení nového lídra PlayStationu, který by se postavil ke kormidlu v druhé polovině životního cyklu PS5 a vedl herní divizi Sony k dalším úspěchům v budoucnu. Nakonec pro vás ale nemáme jedno jméno, nýbrž dvě, protože se japonská společnost rozhodla pravomoci i povinnosti rozdělit a oslovit ke spolupráci Hermena Hulsta a Hideakiho Nišina.

Informace byla zveřejněna v průběhu noci z pondělí na úterý a tisková zpráva (přes Gematsu) hned v úvodu vysvětluje, jak si řízení PlayStationu oba zmínění rozdělí. Hermen Hulst, který momentálně figuruje coby prezident PlayStation Studios, se od svého zaměření příliš nevzdálí. Od 1. června, kdy avizovaná změna proběhne, převezme roli generálního ředitele Studio Business Group a bude i nadále řešit fungování herních studií, byť nově v ještě širším kontextu. Jeho protějšek Hideaki Nišino, který aktuálně vede skupinu Platform Experience a je zodpovědný za vývoj technologií a z nich vycházejících zážitků, pak převezme dohled nad obchodními záležitostmi kolem konzole jako takové, čímž by mělo dojít k efektivní synergii a spolupráci, která umožní oběma zmíněným lídrům uplatnit přesně tu část zkušeností, kterou v Sony dosud rozvíjeli.

Hiroki Totoki se pak od začátku června posune na post předsedy Sony Interactive Entertainment a bude nad Hulstem a Nišinem stát coby nejbližší nadřízený. Nutno ovšem podotknout, že Tototki v Sony i nadále zastává funkci prezidenta Sony Group a dále provozního a finančního ředitele. Dá se tudíž očekávat, že nově zvolená dvojice generálních ředitelů PlayStationu bude zachovávat jistou autonomii. „Oba vedoucí pracovníci budou mít jasně stanovené odpovědnosti a budou řídit celkovou strategii vedoucí k prohlubování vztahu se stávajícími uživateli PlayStationu i poskytování herních zážitků pro nové publikum,“ uvedl Totoki v tiskové zprávě. Co se týče vyjádření Hulsta a Nišina, oba si samozřejmě novou příležitost pochvalují a věří, že povedou PlayStation k zářné budoucnosti.

V samém závěru tiskové zprávy ještě Totoki potvrzuje, že ještě v průběhu května bude Sony komunikovat svoji dlouhodobější vizi celé společnosti i s přímým vlivem na herní divizi, je ale samozřejmě otázkou, zda tímto způsobem Totoki „potvrdil“ i spekulace o prezentaci v duchu State of Play určené přímo pro hráče a média. Nedivili bychom se ale, kdyby byla druhá polovina května ještě hodně divoká.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru