Borderlands (film), Film Borderlands čekají přetáčky s režisérem Deadpoola

Film Borderlands čekají přetáčky s režisérem Deadpoola

Eli Roth je zastoupen Timem Millerem, nejde však o vyhazov, ale ani první snahu film upravit

Zdroj: Lionsgate
Název: Borderlands (film) Datum vydání: 9. 8. 2024

Filmová adaptace Borderlands tu je s námi už pěkných pár let, ale výsledek jsme zatím stále neměli tu čest vidět. A tak to ještě nějaký čas naneštěstí pro fanoušky a zvědavé diváky zůstane. Film Borderlands byl oznámen již v roce 2015, ovšem ještě nějaký čas trvalo, než se na něm skutečně začalo pracovat. Preprodukční fáze je datována až k roku 2020 a v roce 2021 začalo oznamování herců a samotné natáčení. To oficiálně skončilo v červnu 2021, ale poté se film na sociálních sítích odmlčel a nebylo známo nic dalšího. To se nyní změnilo, informace však nepřišly z oficiálních zdrojů. Film totiž mají čekat přetáčky, zároveň však došlo ke změně na režisérské pozici. Ve výsledku to ovšem není tak žhavé, jak první zprávy naznačovaly.

Režie filmu se ujal Eli Roth, který režíroval například snímky Čarodějovy hodiny, Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, Přání smrti s Brucem Willisem, kdysi dávno i dvojici vyvražďovaček Hostel, ale s jeho druhým dílem také falešný trailer na horor Díkuvzdání, který byl součástí Tarantinova a Rodriguezova filmu Grindhouse. Scénář k Borderlands s Rothem napsal Craig Mazin, jenž stojí za seriálovým Černobylem a samozřejmě i blížící se seriálovou adaptací The Last of Us, jako výkonný producent pak u filmu působí sám šéf studia Gearbox Randy Pitchford a Strauss Zelnick z Take-Two.

Zdroj: Culture Cave

Film se může chlubit hvězdným obsazením, které zahrnuje Cate Blanchett jako Lilith, Kevina Harta jako Rolanda, Arianu Greenblatt jako Tiny Tinu, Jamie Lee Curtis jako Tannis, Edgara Ramíreze jako Atlase nebo Jacka Blacka, jenž se svým hlasem ujal upovídaného robota Claptrapa. Obsazení i premisa příběhu o nesourodém týmu bojujícím se vším možným neřádem zní rozhodně slibně, ale kde se film zadrhl? Podle dřívějších předpokladů měl film zamířit do kin v roce 2022, ale je pravdou, že oficiálně nic takového potvrzeno nebylo, nicméně ticho panující kolem filmu bylo více než zvláštní, nepočítáme-li asi minutovou ukázku, jež měli loni možnost vidět někteří novináři.

Údajně mělo už v létě 2022 dojít k přetáčkám, které měl stále na svědomí Eli Roth. Následně pak v listopadu měly proběhnout testovací projekce, které se však nesetkaly s úspěchem, což vedlo studio Lionsgate k naplánování dalších přetáček. Těch se však Eli Roth již nezúčastní, což spustilo vlnu dohadů a domněnek o tom, že byl Roth nahrazen a z projektu vyhozen. Podle magazínu Deadline a jejich exkluzivních informací je však důvod jiný a Roth nebyl odejit kvůli neúspěchu testovací projekce. Ve skutečnosti došlo k „přátelskému předání pochodně“ a zbytek natáčení od Rotha převzal jeho kolega a přítel Tim Miller, jenž natočil prvního Deadpoola a vytvořil seriál Love, Death & Robots.

A proč se tak stalo? Eli Roth se totiž pustil do natáčení skutečného plnohodnotného filmu Díkuvzdání, po němž řada fanoušků hororového žánru toužila, ale už se nezdálo, že by kdy vznikl, ale nakonec se tak po více než 15 letech skutečně děje. Samotné natáčení začne v březnu, a proto již Roth nemá čas na přetáčky Borderlands. Snad se tedy Millerovi podaří film zdárně dotáhnout do zdárného konce, aby mohl film konečně zamířit do kin.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru