Borderlands (film), Filmovou adaptaci Borderlands natočí Eli Roth

Filmovou adaptaci Borderlands natočí Eli Roth

Před 5 lety oznámený snímek jde do produkce. Scénář ma na svědomí autor Černobylu

21. 2. 2020
Název: Borderlands (film) Datum vydání: 9. 8. 2024

O plánech na zfilmování série Borderlands víme už od roku 2015. Vývojáři z Gearboxu se spojili s produkční společností Lionsgate a dali do pohybu projekt, na jehož konci měl být – podle jejich slov – našlapaný film, sloužící jako pocta oblíbené střílečce. Od tohoto prohlášení se ale o filmu dlouhé čtyři roky nemluvilo, aby hradbu mlčení proboural až loni v dubnu creative director Borderlands 3 Paul Sage. Uvedl, že by si přál, aby roli Claptrapa ztvárnil Dwayne „The Rock“ Johnson, mnohem podstatnější ale byla informace o tom, že film nebyl zrušen a je stále v přípravě. O dalších deset měsíců se pak konečně ozývají lidé z Lionsgate a společně s oznámením scenáristy a režiséra dávají filmu i oni formálně zelenou.

Ve značně pozitivním duchu pak o režisérovi mluvil šéf Gearboxu Randy Pitchford, který informaci prozradil na svém Twitteru o několik minut dřív, než ji filmové magazíny přinesly oficiálně.

Jak už prozrazuje titulek, filmová adaptace Borderlands vznikne pod dohledem Eliho Rotha, který se zřejmě nejvýrazněji blýsknul v Tarantinových Hanebných Panchartech, kde ztvárnil roli seržanta Donnyho Donowitze. Zkušenosti má však přirozeně i s režírováním, ve kterém nechává naplno vystoupit na povrch fascinaci hororem. Podepsal se například pod snímky Cabin Fever, Hostel nebo Grindhous: Thanksgiving, pro které sepsal i scénář a které zřejmě stačily Lionsgate k tomu, aby mu přidělili režii Borderlands. O scénář se nicméně postará Craig Mazin, jenž se přes Scary Movie 3 a 4 či Pařbu v Bangkoku dopracoval až k seriálu Černobyl, který v loňském roce doslova paralyzoval diváky HBO.

„S Eliho vizí a Craigovým scénářem jsme našli recept, jak přenést chaotický svět Borderlands na velké plátno a učinit jej zajímavý pro filmové nadšence i fanoušky hry,“ pochvaluje si prezident Lionsgate Nathan Kahane. Ve značně pozitivním duchu pak o režisérovi mluvil šéf Gearboxu Randy Pitchford, který informaci prozradil na svém Twitteru o několik minut dřív, než ji filmové magazíny přinesly oficiálně. „Nadšeně vítám Eliho Rotha coby režiséra filmu Borderlands, vznikajícího za přispění Lionsgate a Arad Productions. Přivítejte Eliho do týmu a nenechte si ujít show na PAX East, kde o filmu prozradíme víc,“ láká Pitchford. Potěšení pak neskrývá ani sám Roth, který spolupracuje s Lionsgate delší dobu a podle svých slov si velmi váží příležitosti vést projekt takové velikosti a ambicí. „Jsem opravdu nadšený toho, že se můžu ponořit do Borderlands, navíc s tak skvělým scénářem, produkčním týmem a studiem. Nemůžu se dočkat, až do filmu otisknu svou energii, nápady a vizi v souladu s divokým, zábavným a nekonečně kreativním světem hry.

Žádné další informace v tuto chvíli známy nejsou, jak ale naznačil Randy Pitchford, už 27. února bychom se měli z PAX East v Bostonu dozvědět víc. Nejpalčivější otázkou stále zůstává, zda půjde o hraný, či animovaný snímek, případně jak úzce bude spojen s příběhem již vydaných her. Obě varianty bychom si uměli představit, hraná verze by ale mohla být potenciálně velmi ošemetná, vzhledem ke kulisám a světu, v němž se Borderlands odehrávají, rádi se však necháme překvapit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru