Film Borderlands se bude natáčet v Budapešti

Eli Roth ulovil do hlavní role australskou hvězdu Cate Blanchett. Zahraje si Lilith

11. 1. 2021
Název: Borderlands (film) Datum vydání: 9. 8. 2024

Filmová adaptace herní série Borderlands od Gearboxu se už brzy začne natáčet. Prozradil to v rozhovoru pro Hollywood Reporter Adam Goodman, šéf firmy MidAtlantic Films. To je společnost, která se v Maďarsku bude podílet na produkci Borderlands. Hollywoodská adaptace byla poprvé oznámena už v roce 2015, ale naplno se její předprodukce rozjela až začátkem loňského roku, kdy se režie ujal Eli Roth. Ten je podepsaný pod filmy jako Hostel nebo Nebezpečné pokušení.

Scénář napsali Craig Mazin a Aaron Berg. Craig Mazin sice začínal s komediální sérií Scary Movie, ale proslavil ho scénář pro úspěšný seriál Černobyl. Hlavní hvězdou filmu bude Cate Blanchett coby Lilith, jíž bude sekundovat Kevin Hart jako Roland. Zapojení Rotha a Cate Blanchett si chválil i šéf Gearboxu Randy Pitchford. Ten u filmu figuruje jako výkonný producent. Není bohužel jasné, kdy bude mít film premiéru a neznáme ani podrobnosti o příběhu.

V Maďarsku přistane také Master Chief

Budapešťská společnost MidAtlantic pomáhá také s jinými adaptacemi videoher. Dalším projektem je seriál Halo, v němž se role Master Chiefa ujme herec Pablo Schreiber. V maďarských studiích se mimochodem natáčela i nová Duna, kterou režíroval Denis Villeneuve.

Série Borderlands se zrodila v roce 2009 a kromě tří číslovaných dílů čítá i The Pre-Sequel z roku 2014. Vznikla rovněž plejáda DLC a spin-offy Borderlands Legends nebo Tales from the Borderlands. Exkluzivně do Číny pak měla zamířit exkluzivní akce Borderlands Online, ale její vývoj byl zrušen. Kromě toho vyšly mnohé komiksy i romány z tohoto světa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru