Borderlands (film), Jack Black si zahraje Claptrapa v Borderlands

Jack Black si zahraje Claptrapa v Borderlands

Filmová adaptace ulovila další hvězdu. Dabér robota ze hry je zklamaný, že o roli přišel

Zdroj: Koláž/Vortex
12. 2. 2021
Název: Borderlands (film) Datum vydání: 9. 8. 2024

Po Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis a Kevinu Hartovi se k obsazení filmové adaptace Borderlands připojuje další hvězda. Je jí Jack Black, který se shodou okolností s Hartem nedávno potkal na plátně v nových Jumanji. Black propůjčí svůj hlas robotovi jménem Claptrap, který patří mezi nejvýraznější postavy v sérii.

Režisér filmu Eli Roth zase před dvěma lety natočil s Jackem Blackem komedii Čarodějovy hodiny, kde se objevila rovněž Cate Blanchett. A pochvaluje si, že může s populárním komikem opět pracovat. Claptrap je podle Rotha nejzábavnější postavou ve hře a Jack ho prý skvěle přivede na velké plátno.

Dabér ze hry si na Twitteru posteskl, že je novinkou velmi zklamaný, protože si na roli také myslel.

Claptrapovi původně propůjčili hlas dva jiní dabéři. Tím prvním byl David Eddings, který se později rozhádal s šéfem Gearboxu Randym Pitchfordem. Po něm robota daboval Jim Foronda. Ten si na Twitteru posteskl, že je novinkou velmi zklamaný, protože si na roli také myslel. Nebude prý lhát. Miluje podle svých slov Borderlands a Claptrapa a je mu potěšením dabovat ho.

Současně ale kolegiálně pogratuloval Blackovi s tím, aby se o něj dobře postaral. Později dokonce vyzval fanoušky, aby kvůli “přeobsazení” nebyli zlí na Gearbox s tím, že zůstává Claptrapem ve hrách a přijdou další.

Původní dabér Claptrapa David Eddings na nové oznámení zatím nereagoval. V lednu ale psal, že by se pro něj skvěle hodil Kevin Hart. Ten si však nakonec zahraje Rolanda. Cate Blanchett hraje Lilith a Jamie Lee Curtis se ujme archeoložky doktorky Patricie Tannis.

Jak už jsme psali dříve, filmová adaptace herní série Borderlands od Gearbox se má začít natáčet už brzy v Maďarsku. Poprvé byla oznámena v roce 2015, ale naplno se její předprodukce rozjela až začátkem loňského roku. Scénář napsali Craig Mazin a Aaron Berg. Craig Mazin sice začínal s komediální sérií Scary Movie, ale proslavil ho scénář pro úspěšný seriál Černobyl.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru