Borderlands (film), Jamie Lee Curtis si zahraje ve filmu Borderlands

Jamie Lee Curtis si zahraje ve filmu Borderlands

Chystaná adaptace hlásí už třetí hvězdu. Herečka má k videohrám velmi kladný vztah

Zdroj: koláž/Vortex
9. 2. 2021
Název: Borderlands (film) Datum vydání: 9. 8. 2024

Americká herečka Jamie Lee Curtis, kterou můžete znát z filmů Halloween, Pravdivé lži nebo Mezi námi děvčaty, si zahraje v hollywoodské adaptaci Borderlands. Informaci jako první přinesl magazín Collider s tím, že se ujme archeoložky doktorky Patricie Tannis. Režisér filmu Eli Roth (Hostel, Přání smrti) prozradil, že pracovat s Jamie Lee Curtis je pro něj splněním životního snu.

Informaci sdíleli na svém oficiálním Twitteru i původní autoři hry ze studia Gearbox. Samotná Jamie Lee Curtis na svém soukromém účtu uvedla, že už se na natáčení moc těší. A vůbec ji přitom není třeba podezřívat z toho, že se tak stalo jen ze zdvořilosti. V minulosti se podílela na dabingu hry The Tuttles: Madcap Misadventures, ale především platí za překvapivou fanynku videoher.

V předchozích letech se inkognito zúčastnila různých herních akcí v převleku za populární postavy. Navštívila takto BlizzCon nebo turnaj v bojovkách EVO. Není tak pochyb o tom, že má k digitální kultuře blízko a její účinkování by mohlo být o to víc na místě.

Filmová adaptace herní série Borderlands od Gearbox se má začít natáčet už brzy v Maďarsku. Jak už jsme psali dříve, poprvé byla oznámena v roce 2015, ale naplno se její předprodukce rozjela až začátkem loňského roku. Scénář napsali Craig Mazin a Aaron Berg. Craig Mazin sice začínal s komediální sérií Scary Movie, ale proslavil ho scénář pro úspěšný seriál Černobyl.

Jamie Lee Curtis není jedinou hvězdou filmu. Objeví se tu po boku Cate Blanchett coby Lilith a Kevina Harta jako Rolanda. Zapojení Rotha a Cate Blanchett si chválil i šéf Gearboxu Randy Pitchford. Ten u filmu figuruje jako výkonný producent. Není bohužel jasné, kdy bude mít film premiéru a neznáme ani podrobnosti o příběhu.

Borderlands (film), Jamie Lee Curtis si zahraje ve filmu Borderlands

Borderlands v kostce

Série Borderlands se zrodila v roce 2009 a kromě tří číslovaných dílů čítá i The Pre-Sequel z roku 2014. Vznikla rovněž plejáda DLC a spin-offy Borderlands Legends nebo Tales from the Borderlands. Exkluzivně do Číny pak měla zamířit exkluzivní akce Borderlands Online, ale její vývoj byl zrušen. Kromě toho vyšly mnohé komiksy i romány z tohoto světa.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru