Další vývojář v životopisu zmiňuje Borderlands 4

Další vývojář v životopisu zmiňuje Borderlands 4

Množí se náznaky pokračování. Ve vývoji má být dokonce i Tiny Tina's Wonderlands 2

Zdroj: Gearbox
19. 11. 2023

V srpnu se se na základě informací hned ze dvou životopisů začalo mluvit o Borderlands 4, i když to nakonec dopadlo trochu jinak. První náznak byl nepřesný a ve skutečnosti nezahrnoval čtvrté Borderlands, ale interaktivní sérii Borderlands EchoVision Live od Genvidu, druhý náznak pocházel od producentky, jež měla být do vývoje zapojena, ale po rozšíření informací po sobě zahladila stopy. Ovšem Randy Pitchford už v roce 2021 lákal na něco velkého a samozřejmě nešlo těmito nejasnostmi okamžitě možné práce na pokračování hry vyloučit. Borderlands 4 se ovšem objevilo v dalším životopisu, a tentokrát dokonce i s pokračováním vedlejší hry Tiny Tina’s Wonderlands.

Zdroj: LinkedIn

Jak jsme se nyní dostali k těmto dvěma hrám? Obě hry má na svém profilu na LinkedIn zmíněné jistý vývojář Randel R., v jehož životopisu v minulosti nalezneme i společnosti jako Sony, Eidos či Sony. Momentálně působí ve společnosti Adtran, ale pro nás je zajímavější předchozí záznam z doby, kdy tři měsíce působil ve studiu Lost Boys Interactive, jež spolupracuje právě i se studiem Gearbox. V popisu práce zmiňuje, že se podílel na plánování a vývoji her na Unreal Enginu 4, přičemž výčet zahrnuje Borderlands 4, Tiny Tina’s Wonderland, Brothers in Arms, WWE2K23, Amazon’s New World, Elder Scroll Online, Tiny Tina’s Wonderland 2 a Zombie Sim. Pomineme-li chybějící písmeno S v názvu her, u Tiny Tina’s lze vyloučit záměnu s prvním dílem, jelikož jsou zmíněny oba, Borderlands 4 je pak více než výmluvné. Nejsou však uvedeny žádné další detaily a navíc Randel R. ve studiu působil od května do července 2022, navíc ještě na dálku, tudíž je potřeba tuto zmínku brát s velkou rezervou.

Vývoj Borderlands 4 by nicméně nebyl velkým žádným překvapením, navíc třetí díl vyšel již v roce 2019, tudíž by se dalo říct, že je vhodný čas na pokračování. Možná existence pokračování Tiny Tina’s Wonderlands z roku 2022 už by mohla někoho překvapit, je ovšem nutné připomenout, že si i tato vedlejší hra vedla v prodejích velice dobře a nečekaný úspěch si pochvaloval nejen Randy Pitchford za Gearbox. Spokojena byla i společnost Take-Two, pod níž Gearbox patří, přičemž  generální ředitel společnosti Strauss Zelnick si vydání pochvaloval jako nejlepší uvedení nové franšízy na několik posledních let. Sázka na sérii Borderlands a úspěšné rozšíření tedy rozhodně nejsou od věci.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru