Borderlands EchoVision Live, Vyzrazení Borderlands 4 nebylo pravdivé

Vyzrazení Borderlands 4 nebylo pravdivé

Ze strany herečky šlo o omyl a jedná se o jiný titul. Přesto nelze vznik dalšího dílu vyloučit

Zdroj: Gearbox / koláž, Vortex
12. 8. 2023

Ačkoli nelze vyloučit, že studio Gearbox pracuje na pokračování série Borderlands, poslední šířící se náznaky na Borderlands 4 ovšem ve skutečnosti nepoukazují. Včera jsme se věnovali zmínkám o pokračování, jež se objevily v životopisu herečky Angie Jho Lee a producentky Nadii Danovy. Minimálně v prvním případě se jednalo o konkrétní informace, které působily věrohodně, ale nakonec se ukázalo, že se nezakládají na pravdě, respektive že nebyla přesná.

Do vysvětlování situace a spekulací se nicméně nepustil Gearbox, ale společnost Genvid Entertainment. Herečka Angie Jho Lee měla ve svém životopisu zmíněno, že v Borderlands 4 ztvárnila postavu Aiyumi. To není tak úplně pravda, jelikož nejde o pokračování Borderlands, nýbrž o nedávno oznámenou interaktivní sérii Borderlands EchoVision Live. Na té pracuje právě studio Genvid, které mimo jiné připravuje i další interaktivní sérii, jíž je Silent Hill: Ascension. „I když se série odehrává ve světě Borderlands a vzniká ve spolupráci s Gearbox Entertainment, nejedná se o hru Borderlands,“ uvedl zástupce společnosti Genvid pro GamesRadar+. Vývojáři již herečku kontaktovali, aby záznam v životopisu upravila. Změna byla již provedena, a tak nyní v sekci Voice Over nalezneme Borderlands EchoVision Live, tentokrát už bez uvedení role.

Pak zde ale zůstává ještě producentka Nadia Danova, jejíž profil na LinkedInu podpořil včerejší spekulace. Ta měla na Borderlands 4 pracovat coby producentka ve společnosti MoGi Group a též zmiňovala vedle Gearboxu i zapojení společnosti Stray Kite a letošní vydání. Faktem ovšem je, že byl její profil na LinkedInu pár hodin po rozšíření smazán a stejně tak nefungují její osobní webové stránky (i když nelze vyloučit, že nebyly v provozu už delší dobu). O její existenci není pochyb, stále lze dohledat její působení ve společnosti na stránce podobné LinkedInu The Org, případně na sociálních sítích nebo portfolio na Vimeu. Její (ne)zapojení do vývoje Borderlads 4 ovšem nebylo vysvětleno a zůstává záhadou.

I když tyto náznaky tentokrát nevyšly a neprokázaly existenci Borderlands 4, není pochyb o tom, že Gearbox pracuje na něčem dalším. Ostatně už v roce 2021 Randy Pitchford tweetoval, že pracují na něčem velkém, a vyvracel některé nepřesné spekulace. Že by to mohlo být čtvrté Borderlands nijak nevyvrátila ani tato nepřesnost. A když už jsme u toho, hodí se zmínit i film Borderlands, o němž jsme se nedávno dozvěděli, že už pod ním není podepsán Craig Mazin. Na druhou stranu bylo ovšem konečně oznámeno datum uvedení snímku do kin, jež bylo stanoveno na 9. srpna 2024. Kromě toho na základě úniku očekáváme i novou kolekci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru