Borderlands 3, 2K Games, Gearbox vyvrací, že by jen pomáhal s dalším Borderlands

Gearbox vyvrací, že by jen pomáhal s dalším Borderlands

Randy Pitchford tvrdí, že na sérii budou pracovat sami a shání do týmu lidi pro „velkou hru“

Zdroj: Gearbox Software
7. 5. 2021
Název: Borderlands 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

V průběhu včerejšího dne přišel magazín Game Reactor se spekulací, že se pracuje na nečekaném spin-offu série Borderlands. Bez ohledu na to, že „režisérská verze“ třetího dílu vyšla teprve v polovině března, měla se prý kola herního vývoje opět naplno roztočit, aby fanoušci nevychladli. Podle informací zmíněného magazínu má jít o hru, kterou by zřejmě nikdo netipoval, přičemž dočkat bychom se jí měli dřív, než si myslíme. A když se ke spekulacím následně přidal i Jeff Grubb, zpráva začínala nabírat na věrohodnosti. Redaktor Venture Beatu navíc uvedl, že onen tajemný spin-off nevzniká přímo v Gearboxu a že hlavní tým Randyho Pitchforda jen asistuje v poradní roli. Netrvalo však příliš dlouho, než se zmiňovaný designér a ředitel Gearboxu v jedné osobě ozval a spekulace vyvrátil. Alespoň tedy část o tom, že by hra nevznikala přímo v Gearboxu.

„Dozvěděl jsem se, že Gearbox asistuje nebo spoluvytváří další díl Borderlands (nebo nový spin-off). Tyto zvěsti NEJSOU přesné. Společnost Gearbox je hlavním vývojářem všech budoucích her ze série Borderlands nebo jakýchkoliv her z této série vycházejících,“ uvedl Randy Pitchford na Twitteru. Pomineme-li, že na Tales from the Borderlands pracovalo studio Telltale Games, hráči si vyjádření šéfa Gearboxu vysvětlují jako potvrzení, že bez ohledu kdo na hře pracuje, nějaký spin-off skutečně vzniká. A sám Pitchford tomu dává částečně za pravdu navazujícím tweetem, ve kterém láká k vývoji zkušené vývojáře.

Zdroj: Gearbox Software

„Rozhodně pracujeme na úžasných věcech, které vás, jak doufám, překvapí a potěší. Pokud někdo z vás má odpovídající schopnosti a chce se zapojit do akce Borderlands, pracujeme na něčem velkém,“ říká šéf Gearboxu a sdílí odkaz na stránku s vypsanými inzeráty. Pokud by vás to zajímalo, studio momentálně hledá přes 50 nových zaměstnanců a vzhledem k pozicím v grafickém oddělení a designu se skutečně zdá, že vzniká další plnohodnotná hra, ať už jde o Borderlands, či nikoliv. Vyšší počet otevřených pozic může samozřejmě vycházet z možností nového majitele, kterým se v únoru letošního roku stala proti platbě 1,4 miliardy dolarů skupina Embracer Group, majitel THQ Nordic, Koch Media, Deep Silveru a mnoha vývojářských studií.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru