Sea of Thieves, Xbox Game Studios, Sea of Thieves dominují nejstahovanějším hrám na PS5

Sea of Thieves dominují nejstahovanějším hrám na PS5

Pirátský titul od studia Rare a Microsoftu slaví na konkurenční platformě velký úspěch

Zdroj: Rare
10. 5. 2024
Název: Sea of Thieves Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
20. 3. 2018
13. 3. 2024 (Xbox Series S | X)
30. 4. 2024 (PlayStation 5)

Zatímco na domácím hřišti v posledních dnech Microsoft bojuje s řadou nepříjemností, při hostování na trávníku soupeře je momentálně o poznání úspěšnější. Na PlayStation Blogu se objevil článek shrnující nejstahovanější hry za duben 2024. Port pirátské hry Sea of Thieves od studia Rare přitom zabodoval, jak se předpokládalo už na základě předobjednávek.

Na PlayStationu 5 šlo v Evropě o vůbec nejstahovanější placený titul. Až za ním skončily hity jako GTA V, Helldivers 2 nebo Stellar Blade. V USA a Kanadě sice našli piráti v posledních dvou jmenovaných titulech přemožitele, ale i tak tady skončili na skvělém třetím místě. Stojí přitom za připomenutí, že Sea of Thieves debutovalo už v roce 2018, takže úspěch je o to obdivuhodnější. Je vidět, že zákazníci Sony se na Sea of Thieves skutečně těšili a Ubisoft s této příležitosti se Skull and Bones využít nedokázal.

Do top 10 se ale v dubnu v Evropě i v USA/Kanadě dostalo také miniaturní dobrodružství Grounded od studia Obsidian Entertainment a Microsoftu. Kromě zmíněných titulů poslal Xbox na konkurenční platformy v nedávné době ještě Pentiment a Hi-Fi Rush. Bohužel posledně jmenovaná hra se stala současně labutí písní japonského studia Tango Gameworks.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru