Immortals of Aveum, Electronic Arts, Autoři Immortals of Aveum propustili polovinu lidí

Autoři Immortals of Aveum propustili polovinu lidí

Tým Ascendant Studios by bez úspor nepřežil. V programu EA Originals prý titul propadl

Zdroj: Ascendant Studios
15. 9. 2023
Název: Immortals of Aveum Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 22. 8. 2023 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 8. 2023

Kouzelnická first person akce Immortals of Aveum je debutem nového týmu Ascendant Studios, který ale tvoří řada zkušených veteránů. Hra poháněná technologií Unreal Engine 5 vyšla v programu EA Originals pro nezávislé tituly, ale její vstup na trh nevyšel podle představ autorů. Průměrné skóre na Metacriticu se v závislosti na platformě pohybuje mezi 65 až 75 procenty. Na Steamu hru chválí asi 72 procent hráčů. To nejsou špatná čísla, ale všeobecně se doufalo ve víc.

Podle Robbinse se museli rozloučit se 45 procenty kolegů.

A neobešlo se to bez následků. Skoro polovina zaměstnanců studia byla propuštěna. Šéf Ascendant Studios Bret Robbins uvedl na Twitteru, že šlo o bolestivé obtížné rozhodnutí, ale nezbytné. Podle Robbinse se museli rozloučit se 45 procenty kolegů. Nebylo to snadné, ale museli to udělat, říká Robbins. Firma se snaží podporovat ty, kteří přišli o místo. Součástí je odstupné i pomoc s hledáním dalšího zaměstnání.

Robbins říká, že mohou dalším firmám nabídnout talentované inženýry a výtvarníky se zkušenostmi s Unreal Enginem 5. Jedním dechem přitom dodává, že je pyšný na to, co s Immortals of Aveum dokázali. Jako nezávislý tým vytvořili novou AAA značku s novou technologií v době, kdy to je čím dál vzácnější. Neznamená to ale podle Robbinse konec Immortals ani studia. Hru budou dál podporovat a rozvíjet, přičemž je zjevné, že se firma stále nevzdala naděje, že na debut v budoucnu naváže dalším dílem.

Nepomohla ani spolupráce s EA?

Bret Robbins poděkoval všem svým kolegům a zejména těm odcházejícím za jejich neocenitelný přínos a přeje jim vše nejlepší do další kariéry. Těsně předtím, než informaci potvrdil oficiálně, začalo se o propouštění v noci na dnešek spekulovat. Magazín Polygon třeba uvedl, že o práci přijde podle jeho zdrojů asi 40 lidí. Dosud ve studiu pracovalo přibližně 80 až 100 lidí. Jeden z bývalých zaměstnanců prohlásil, že důvodem propouštění jsou neuspokojivé prodeje Immortals of Aveum. Bez úspor by firma nemohla dál pokračovat. Údajně se jedná o jeden z nejhůře prodávaných titulů vydaných v rámci labelu EA Originals.

Pohled do statistik SteamDB prozrazuje, že hra se minimálně na Steamu netěšila velké popularitě. Své hodnocení tu nechalo jen 463 hráčů a maximálně ji souběžně hrálo pouze 751 lidí. To bylo před 24 dny. Za posledních 24 hodin bylo maximum jen 67 souběžně hrajících lidí. Hra se potýkala s technickými problémy a uškodit jí mohla i skutečnost, že vyšla v období, kdy už se na trh chystala řada dalších velkých her.

V naší recenzi dostal titul od Tomáše hodnocení 6/10.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru