Forza Customs, Hutch, Vyšla nová mobilní Forza, závodit v ní ale nebudete

Vyšla nová mobilní Forza, závodit v ní ale nebudete

Forza Customs mixuje automobily s žánrem spoj tři. Budete zprovozňovat vraky

Zdroj: Turn 10, Hutch
15. 11. 2023
Název: Forza Customs Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 14. 11. 2023

Už před několika měsíci oznámili vývojáři ze studia Turn 10 spolupráci s mobilním studiem Hutch, aby společně vytvořili novou Forzu. Už dopředu ale upozorňovali, že chystaná mobilní hra nenabídne závody v duchu hlavní série, ale spíše zážitek spojený s upravováním. Včera titul vyšel – dostupný je na operačních systémech iOS i Android – a podle traileru, obrázků i prvních ohlasů se skutečně žádné závodění ani v náznacích nekoná. Hratelnost se točí kolem úpravy vozidel z vrakoviště a miniher v duchu spoj tři her, které zprostředkovávají nové části a možnosti úprav vozů.

V první řadě je nutné upozornit, ze Forza Customs vychází ze hry Custom Car Works, čímž došlo k něčemu podobnému jako u mobilní hry Forza Street, která byla pro změnu jen přejmenovaným titulem Miami Street. To by ale v zásadě ničemu nevadilo, vracíme se ale k tomu, že Forza Customs je skutečně něčím, co byste od závodní značky zřejmě nečekali. Hra se nese v duchu Bejeweled nebo Candy Crush, kdy se snažíte spojováním tří a více stejných bloků získat součástky na postupné upravování vlastních vozidel.

Nutno ovšem uznat, že právě část vylepšování či stavění vozů vypadá poměrně hezky a je navíc vždy spojena se zajímavým tématem. Hned v tutoriálu na vás čeká nutnost přestavět starý Mustang na auto určené pro driftování. Vozidlo si můžete prohlížet ve 3D, používat fotomód a kochat se poměrně hezkými detaily. Právě nabídkou vozidel a scénářů chce hra přilákat nejvíc a mohlo by se jí to podařit s ohledem na licence a prostředky Turn 10. Samozřejmě, od titulu toho asi nelze očekávat příliš a je téměř jisté, že dříve, či později hraní ovlivní skutečnost, že jde o free to play titul.

Monetizační model počítá s nákupem prémiové měny, kterou lze využít k vylepšování vozidel, ale také nákupu životů do spoj tři miniher. Několik hodin po uvedení se to ale zatím nejeví jako problém a titul má poměrně vysoké hodnocení od hráčů – na App Storu 3,8 a na Google Play dokonce 4,6.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru