Vampire: The Masquerade míří do VR

Vampire: The Masquerade míří do VR

Nové příběhové RPG s podtitulem Justice nás vezme na lov do temných a krvavých Benátek

Zdroj: Fast Travel Games

Ještě letos vyjde další herní počin ze série Vampire: The Masquerade, ale ani tentokrát to bohužel není tolik dlouho očekávané Bloodlines 2. Hra s podtitulem Justice hráčům umožní okusit život upíra zase trochu jinak, jelikož se jedná o titul pro virtuální realitu. Jde o akční RPG zasazené do Benátek, jejichž uličky budou skrývat nejedno nebezpečí a kanály se zbarví krví. Na hře pracuje studio Fast Travel Games, jež má s VR tituly velké zkušenosti a v minulosti vyvinulo například hry Apex Construct, Wraith: The Oblivion – Afterlife, ale i Cities: VR.

Vampire: The Masquerade – Justice je dalším singleplayerovým dobrodružstvím odehrávající se v rámci World of Darkness a pod značkou Vampire: The Masquerade. Za zmínku stojí, že právě i předcházející titul studia Wraith: The Oblivion – Afterlife patří do World of Darkness. Tentokrát se podíváme do jindy malebného italského městečka, které je však v tomto případě zahaleno temnotou, v níž se skrývají další upíři. Justice sleduje příběh stejnojmenného hrdiny z klanu Banu Haqim, který se snaží vystopovat a potrestat vrahy svého otce a přijít na kloub krádeži záhadného artefaktu. Kromě hlavního příběhu mají být k dispozici i četné vedlejší mise, interakce s postavami pak nabídnout i unikátní dialogy, mezi něž patří například i přesvědčování a vyhrožování. Odhalíte tajemství temného spiknutí a stanete se tím nejmocnějším upírem?

Benátkami se budou moci hráči pohybovat potichu a opatrně pomocí stealthu, ale Justice samozřejmě coby upír není bezbranný a je připraven použít smrtící sílu, jakmile to bude nutné. Nepřátelům lze pít krev, ale také je rozsápat na kusy či je zlikvidovat kuší. Případně je vždy možné zkusit utéct a skrýt se znovu mezi stíny. Každý střet a oběť je každopádně žádoucím posílením. Vývojáři slibují využití haptické odezvy, která dovolí hráčům se do hry více ponořit. Kromě silného příběhu má být velkou předností už jen samotné prozkoumávání Benátek, a to jak na povrchu, tak i mimo zraky smrtelníků. Zde se nachází základna klanu Hecata, mezi nimiž však v posledních letech panují nepokoje, I ty budeme moci ve hře pocítit. Vampire: The Masquerade – Justice míří na PlayStation VR2, Meta Quest 2 a Meta Quest 3.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru