Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Paradox Interactive, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 představuje protagonistu

Bloodlines 2 představuje protagonistu

Upíra jménem Phyre si budeme moci značně přizpůsobit. Připojí se k nám i zvláštní společník

Zdroj: The Chinese Room
1. 11. 2023

Před dvěma měsíci došlo ke znovuoznámení Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, jehož vývoje se po mnoha letech a problémech nakonec chopilo studio The Chinese Room, které jej má dovést do zdárného konce. Hry bychom se měli za rok, na podzim 2024, času tedy zbývá ještě dost, ale vývojáři pokračují ve sdílení dalších informací. Období Halloweenu je navíc ideálním pro představení dalšího pohledu na hru, který se tentokrát soustředí na protagonistu jménem Phyre.

Vývojáři z odvolaného studia Hardsuit Labs měli původně trochu jiné plány co se týče hlavního hrdiny, noví vývojáři se však rozhodli pro řadu změn, přičemž jedna zásadní se týká právě i této oblasti. Protagonistou měl být původně poměrně mladý upír, The Chinese Room se ovšem rozhodlo pro upíra, který už za svůj život leccos viděl a zažil. Phyre the Elder Kindred má za sebou dlouhou a bohatou historii, neboť po světě kráčí již od 17. století, ale hráči budou mít stále možnost řadu věcí ovlivnit a zvolit si podle sebe. Kromě pohlaví a klanu bude možné přizpůsobit i chování a samozřejmostí je i oblečení, ale možností má být k dispozici ještě více. To vše pak bude ovlivňovat interakce, rozhovory či vliv, jaký bude mít vaše postava v ulicích Seattlu, kam je hra zasazena. Děj se odehrává současnosti, respektive v roce 2024, Phyre se ovšem probouzí po přibližně sto letech, tudíž na něj čeká mnoho dosud nepoznaného a bude se muset novému světu postupně přizpůsobit.

S tím by měl našemu hrdinovi pomoci další upír, který se němu či k ní připojí, jímž je poměrně tajemný Fabien. Přesněji řečeno se nepřipojí fyzicky, neboť Phyre je jediným, kdo o Fabianovi ví a kdo ho může slyšet. O Fabienovi toho v tuto chvíli víme ještě méně než Phyre a i ten bude postupně řadu věcí zjišťovat. Fabien nicméně nebude nápomocen jen protagonistovi ve smyslu vysvětlování nového světa, ale i samotným hráčům, které může více obeznámit s lorem Vampire: The Masquerade. Stejně jako se budou měnit vztahy mezi hrdinou a dalšími postavami, bude se moci změnit i vztah mezi ním a Fabienem. Hráči budou moci ovlivňovat i příběhové pozadí své postavy, respektive potvrzovat či naopak vyvracet pověsti a legendy, které o tomto starém upírovi ve městě už dlouhá léta kolují.

Vývojáři rovněž uvedli, že se hra odehrává v podstatě ve „skutečném světě“. V představujícím videu například Phyre mluví se ženou jménem Lou Graham, což byla skutečná historická postava, konkrétně vlivná madam z nevěstince v Pioneer Square. Ta ovšem zemřela v roce 1903, čili její výskyt zde v roce 2024 bude muset mít příběhové vysvětlení, to ovšem zatím vývojáři pochopitelně neosvětlili. Nejdůležitější však zůstává možnost voleb a ovlivňování svého okolí, přičemž to nebude jen o dobru a zlu a černobílém pohledu na obě tyto strany, v tomto ohledu má hra nabídnout velkou volnost. Na začátku příštího roku bychom se navíc měli dočkat i ukázky gameplaye, ovšem už nyní si můžeme útržky hratelnosti prohlédnout v aktuálním videu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru