Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Paradox Interactive, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 znovu oznámeno

VTM Bloodlines 2 znovu oznámeno

Podívejte se na nový trailer. Hru vyvíjí studio The Chinese Room, vyjít má na podzim 2024

Jak společnost Paradox Interactive před časem slíbila, tak se i stalo. Roky oznámené a očekávané pokračování Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je zpět, znovu oznámené a s novým trailerem, ale také rovnou s představením onoho záhadného studia, které si tento projekt vzalo po předchozích neúspěších na starost. Tím je nakonec skutečně britské studio The Chinese Room, jež stojí za hrami jako Dear Esther, Amnesia: A Machine for Pigs nebo Everybody’s Gone to the Rapture, čímž se potvrdily nedávné spekulace. Vydání hry bychom se pak měli dočkat někdy na podzim 2024.

Hra byla podle očekávání „znovupředstavena“ během festivalu PAX West a už nyní jsme se kromě období vydání dozvěděli, že v lednu 2024 se dočkáme gameplay záběrů. Nechybí samozřejmě ani popis chystané hry, o níž jsme v posledních letech slýchali poměrně pravidelně, ale bohužel v jiných souvislostech. Pokračování prvního dílu z roku 2004 od Troika Games nás vezme do Seattlu, kde upíři bojují o přežití a nadvládu. Městem se budou hráči prodírat coby starší upír, jenž se setká s řadou zajímavých postav různorodých charakterů, zapojí se do politických machinací, ale i do bojů a samozřejmě také potřebného uspokojování svých potřeb v podobě krve. Po celou dobu pak bude samozřejmě nutné dbát na utajení a neprozradit se obyčejným lidem.

Studio The Chinese Room, které zároveň pracuje na nedávno oznámeném titulu Still Wakes the Deep, může být dosti nečekanou volbou pro vývoj takové hry, i když je známo pro kvalitní příběhový zážitek, který je spjat i s Bloodlines a rovněž očekáván od jeho pokračování. Více informací se k nám naštěstí dostává díky magazínu PCGamer, který na akci hovořil s vývojáři. Ti uvedli, že zachovali původní plány odvolaného studia Hardsuit Labs co se týče zasazení, tedy Seattle a vánoční období, a že použili i množství již hotového designu. Na druhou stranu přišli nejen s novým kódem, ale i přístupem, mechanismy a systémem RPG.

Paradox už v minulosti opakovaně zmiňoval, že je s novým studiem spokojen a že vývoj postupuje podle plánu. Minulý rok ovšem zmiňoval i to, že vydání v letošním roce není nemožné, ale tak se nakonec nestane, jak už moc dobře víme. Tím byla vyvrácena i nedávná spekulace, jež vzešla z úniku údajného data z obchodu Plaionu, který hlásal dokonce už letošního 27. října. Pokud by vás však přece jen zajímalo, jak mohla vypadat verze hry od studia Hardsuit Labs, připomínáme červnový článek, který se věnoval uniklým materiálům. Zbytek strastiplného vývoje Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 si můžete připomenout i v našich dalších starších článcích, ale doufejme, že nyní je hra konečně opravdu ve správných rukou a za rok se jí v pořádku dočkáme.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru