Counter-Strike 2, Valve Corporation, Valve musí přidávat servery, aby pokrylo zájem o CS2

Valve musí přidávat servery, aby pokrylo zájem o CS2

Novou verzi oblíbené střílečky hraje souběžně 1,4 mil. hráčů. Valve si došlápne na cheatery

Zdroj: Valve
29. 9. 2023
Název: Counter-Strike 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Jak už jsme vás upozorňovali v průběhu včerejšího dne, lidé z Valve po měsících testování vydali Counter-Strike 2 a oficiálně tak zahájili novou éru jedné z nejslavnějších stříleček všech dob. Za uplynulých 24 hodin se toho ale kolem hry odehrálo tolik, že dění nelze jen přejít zprávou o vlastním uvedení. Předně, hráči o novou hru projevili tak velký zájem, že Valve muselo navýšit serverovou kapacitu v některých regionech. Dále vývojáři vydali několik upozornění stran podvádění a snah dopadnout cheatery i jejich komplice. A bez povšimnutí není ani kritika, směřující na některé chybějící funkce a možnosti již nedostupné verze Global Offensive.

Servery nestíhají, zájem je obrovský

Začněme do značné míry příjemnými problémy, které musí ve Valve řešit. Ihned po vydání hry a rychlých aktualizacích vzali hráči Counter-Strike 2 útokem. Pohledem například na web Steam Charts snadno zjistíte, že hru v uplynulých 24 hodinách zapnulo v jednu chvíli téměř 1,4 milionu hráčů s tím, že historický rekord Global Offensive je jen o 400 tisíc hráčů vyšší. I z toho důvodu docházelo k očekávané nedostupnosti hry jako takové, resp. naplnění serverové kapacity, což museli vývojáři v uplynulých hodinách řešit navýšením počtu fyzických serverů. V průběhu noci ze čtvrtku na pátek se na sociálních účtech objevily oficiální zprávy, že hráčů je opravdu hodně a že vývojáři dělají, co mohou. Poděkovali samozřejmě za trpělivost a doufají, že se situace vyřeší.

Postih pro cheatery i jejich přátele

Další věc, kterou komunita řeší, vychází ze zprvu absentujícího seznamu změn k vydání CS2, který se objevil až v průběhu dnešní noci. Týká se cheatování, resp. postihů, které hráčům z podvádění plyne. Vývojáři uvádí, že jakmile bude jeden člen skupiny usvědčen z podvádění a permanentně zabanován, zbylí členové skupiny přijdou o úroveň profilu a rating CS. Spolupráce s někým, kdo cheatuje, se tak patrně nevyplatí nikomu, kdo nechce přijít o svůj status, i když Valve neuvádí, jak hodlá spolupracující přátele detekovat. Důležitá je také poznámka, že v módu Premier si už spolu nezahrají hráči s vysokým rankem spolu s těmi, kdo rank ještě nemají, což může být další forma ochrany před tím, aby byli cheatující hráči, resp. jejich známí spoluhráči eliminováni pro další hraní hodnocených zápasů.

CS2 postrádá spoustu obsahu z CS:GO

Hra se samozřejmě nevyhnula ani kritice, ke které můžeme přičíst v první řadě to, co jsme už zmiňovali ve čtvrtek. Na Steamu nedošlo na založení vlastní stránky pro Counter-Strike 2, ale k přejmenování původní stránky pro Global Offensive, skrze kterou si nová hra nese předchozí hodnocení nebo v úvodu zmiňovanou statistiku souběžně hrajících hráčů. Jsou tu však i věci, které zasahují přímo do hry a mohly být překvapením pro všechny, kdo dosud Global Offensive spokojeně hráli. CS2 například neběží na Macu. Ve hře chybí mapy jako Train nebo Cache. K dispozici také nejsou válečné hry jako Arms Race. A už si nemůžete přehodit zbraň do levé ruky. Jak ale poznamenává například uživatel Redditu s přezdívkou lowkitz, v CS2 si momentálně nemůžete zahrát nehodnocený kompetitivní režim, ve hře není podpora Steam Workshopu pro mapy a zmizel také režim Danger Zone. I proto hráči volají po možnosti vrátit se k CS:GO, aby mimo jiné nepřišli třeba o achievementy.

Nehratelný Counter-Strike 2 na Steam Decku

Poslední z aktuálních zajímavých zpráv kolem CS2 je fakt, že hra na rozdíl od CS:GO neběží dobře na Steam Decku. Jak zjistil magazín PCGAmesN, pouhá střelba ze zbraně způsobuje zamrznutí celé hry, klidně i na tři sekundy, a celkově je zkrátka hraní neuspokojivé a s ohledem na kompetitivní pojetí nereálné. Nízký framerate nejde navíc dohnat snížením grafických detailů a v cílovém rozlišení 800p se s doporučeným nastavením lze dostat maximálně na úrovně 25-35 fps. Uvážíme-li, že Valve je výrobcem Steam Decku i Counter-Striku, je značně nelichotivé sledovat aktuální nefunkčnost, z druhé strany je ale téměř jisté, že vývojáři pracují na optimalizaci a situace by se mohla rychle vyřešit. Přesto kvůli ní opět narážíme na problém se spojením CS2 s CS:GO na Steamu, protože stránka hry mylně uvádí, že je titul pro chod na Steam Decku připraven. To ovšem vychází z CS:GO a neodpovídá stavu nové verze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru