Prehistoric Kingdom, Crytivo, V Prehistoric Kingdom si postavíme zoo s vyhynulými zvířaty

V Prehistoric Kingdom stavíme zoo s vyhynulými zvířaty

Neoficiální Jurský park nabídne nejen pravěké veleještěry, ale také mamuty a další savce

Zdroj: Blue Meridian
2. 10. 2020
Název: Prehistoric Kingdom Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vývojáři ze studia Blue Meridian se zřejmě odvážné konfrontace s Frontier Developments neobávají. Jejich připravovaná strategie Prehistoric Kingdom je totiž zjevně přímou konkurencí titulu Jurassic World Evolution. I tady bude naším úkolem vybudovat a spravovat zábavní park kombinovaný se zoo pro vyhynulá prehistorická zvířata.

Budeme moci navrhnout podobu jednotlivých výběhů, aby se v nich naše cenné potvůrky cítily jako doma. K obrazu svému přetvoříme i krajinu. Necháme v ní vyrůst džungle, ohneme koryta řek a vztyčíme hory tam, kde dřív byla jen pláň. Autoři slibují mocné budovatelské nástroje. K dispozici budeme mít v prefabrikované budovy, ale i takové, které postavíme z jednotlivých modulárních částí podle vlastních představ.

Víte, jak snadné je v takovém komplexu přijít k úhoně. Stačí jedna bouřka, neloajální zaměstnanec a pravěcí veleještěři jsou rázem mimo výběh a svačí návštěvníky.

Tím však naše snažení ani zdaleka neskončí. Je třeba vystavět také infrastrukturu, postarat se o hosty, zaměstnance, krmení, zásobování, občerstvení, úklid a v neposlední řady také bezpečnost… Víte, jak snadné je v takovém komplexu přijít k úhoně. Stačí jedna bouřka, neloajální zaměstnanec a pravěcí veleještěři jsou rázem mimo výběh a svačí návštěvníky.

Chovat přitom nebudeme jen zmíněné dinosaury, ale třeba i ptáky, kočkovité šelmy, mamuty a další savce. Samozřejmě i tady se k nim propracujeme tak, že budeme získávat genetický materiál z celého světa. V laboratoři můžeme navíc upravit jejich barvu či pohlaví. Ale raději to s tím šlechtěním nepřehánějte. Stále přitom musíte dbát také na dobrou pohodu zvířat a vyrovnaný rozpočet.

Prehistoric Kingdom chce nabídnout moderní pojetí tycoonu. Větší svoboda a pestrost včetně živočišných druhů je to, co by mělo novinku odlišovat od v úvodu zmíněného počinu Jurassic World Evolution, který se pochopitelně pyšní oficiální licencí. Ten je na druhé straně k dispozici i na konzolích a už v listopadu vyjde také na Switchi, zatímco Prehistoric Kingdom míří jen na PC. Alespoň zatím.

Hra už v roce 2017 prošla úspěšně kampaní na Kickstarteru, autoři tehdy vybrali skoro 90 tisíc dolarů a od té doby projekt výrazně prokoukl. Nyní míří do programu předběžného přístupu a vyjít by na Steamu měl ve druhém čtvrtletí příštího roku. Tým očekává, že v early accessu titul stráví 12 až 18 měsíců. Plná verze pak pochopitelně nabídne více obsahu a komplexnější zážitek. Už na začátku ale bude k dispozici 22 zvířat. Další budou přibývat časem.

Studio Blue Meridian tvoří pouhých 13 lidí, kteří spolupracují na dálku. Vydavatelem hry je společnost Crytivo. 

Nejnovější upoutávka

Trailer z roku 2017

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru