The Lord of the Rings: Gollum, Nacon, The Lord of the Rings: Gollum ukazuje ray tracing

The Lord of the Rings: Gollum ukazuje ray tracing

Dokáže výsledek přesvědčit odpůrce grafické stránky, nebo jde jen o prázdný efekt?

Zdroj: Nacon
26. 4. 2023
Název: The Lord of the Rings: Gollum Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 5. 2023 Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 5. 2023

Nový pohled na Středozem a celkově tak trochu jiná hra ze světa Pána prstenů v podobě The Lord of the Rings: Gollum se dlouho potýkala s nepříliš nadšenými ohlasy a reakcemi hráčů. Ačkoli měla původně vyjít už loni 1. září, na konci července byla odložena na neurčito, aby mohli vývojáři lépe naplnit Tolkienovu vizi. Vylepšený Glum se ukázal na začátku března během přenosu Nacon Connect 2023, poté jsme se dočkali i nového data vydání a před dvěma týdny studio Daedalic Entertainment oznámilo, že je hra dokončena. Navzdory zkrášlení a vylepšení se ovšem stále ozývají nespokojené hlasy, které často narážejí právě na grafickou stránku hry. Zachrání to ray tracing?

Daedalic Entertainment a Nvidia včera uvedly speciální RTX trailer, který se soustředí právě na ray tracing určený pro PC verzi a hráče disponující adekvátně vybavenou RTX grafickou kartou. Jak jsme si mohli povšimnout už v předcházejících trailerech a ukázkách, většina hry a Glumovy pouti se odehrává spíše v temných a ponurých prostředích, které však dokáže prostupující světlo působivě vykreslit a vnést do nich hru stínů. To celé za pomocí technologií Nvidia DLSS 2 a DLSS 3 obohatí právě ray tracing, který si odrazy a stíny vezme do parády v té nejvyšší možné snímkové frekvenci, jak udává příspěvek na blogu Nvidie. Je ovšem otázkou, zda hráči tyto grafické libůstky vůbec ocení, protože pokud nahlédneme do komentářů, ani tentokrát to tak zatím příliš nevypadá. Vlastní obrázek si nicméně můžete udělat sami z přiloženého videa, které nabídlo pohled na některé scény z The Lord of the Rings: Gollum s RTX ve 4K.

Po dlouhém vývoji a odkladech nás průzkum Středozemě Glumovýma očima čeká již 25. května 2023, kdy vyjde na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series. Hra má ovšem později v tomto roce namířeno také na Nintendo Switch, avšak oznámení data vydání na této platformě jsme se zatím nedočkali. Hra je skutečně již za rohem, a tak už běží i předobjednávky, v rámci nichž je k dispozici i miláčkovská edice, přesněji řečeno Precious Edition, která navíc obsahuje například dabing v elfském jazyce, sindarštině, což vedlo k dalšímu rozmrzení řady hráčů, jak jsme též psali. Více o hře se pak jako vždy můžete dočíst v našich starších článcích.

Zdroj: Daedalic Entertainment

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru