The Lord of the Rings: Gollum se odkládá na neurčito

Vývojáři tak činí po kritice gameplaye, potřebují více času, aby naplnili Tolkienovu vizi

Zdroj: Daedalic Entertainment
25. 7. 2022

Jen měsíc a pár dní zbývalo do vydání nového herního dobrodružství z světa Pána prstenů, jehož jsme se však měli tentokrát zúčastnit v roli Gluma. Hra The Lord of the Rings: Gollum měla totiž původně spatřit světlo světa již 1. září. Navíc jsou to jen tři týdny od prezentace Naconu, kde hra konečně představila svůj dlouho očekávaný gameplay. A právě to bude důvod odkladu, neboť se po uvedení nového traileru snesla vlna kritiky nejen na grafiku hry, jež by podle mnohých mohla „konkurovat“ hrám z éry PlayStation 2.

Vývojáři z Daedalic Entertainment ve svém prohlášení uvádějí, že hru odkládají o pár měsíců, aby přinesli ten nejlepší možný zážitek a stejně tak, aby naplnili očekávání hráčů, ale i vizi J. R. R. Tolkiena, ačkoli jím samotným nebyl tento příběh Gluma nikdy odvyprávěn. Otázkou je, co přesně bude v tomto případě znamenat uváděných „pár měsíců“ a zda se hry dočkáme ještě letos, tvůrci však pochopitelně slíbili, že o novém datu vydání budou informovat.

Hra přitom měla původně vyjít už v roce 2021, ale dlouho byla hrou „jakou svět neviděl“ a jakékoli pohledy na hru či informace byly značně omezené. Vydání do konce roku vyloučit nemůžeme, je ovšem dost možné, že tento odklad posune ještě dále i verzi pro Nintendo Switch, která už během původních plánů měla dorazit později než verze pro PC a konzole PlayStation a Xbox. Doufejme však, že vývojářům budou měsíce práce navíc stačit, aby hru k radosti hráčů vylepšili a tedy i vzdálili od podoby, kterou měla na již zmíněné prezentaci Nacon Connect. Tu si ostatně můžete připomenout ve videu níže, další informace o hře pak samozřejmě najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru