Souhrn z Nacon Connect 2022

Test Drive, Terminátor, RoboCop, Pán prstenů, Steelrising, Blood Bowl 3 a nový Robin Hood

Zdroj: Nacon

Nacon uspořádal svou každoroční přehlídku svých titulů. Už dopředu lákali na sedmnáct her, z nichž samozřejmě nejvíce pozornosti poutaly a nadále poutají Gollum nebo Steelrising. Zde je každopádně vše, co se během prezentace ukázalo.

Terminator Survival Project

Nacon oficiálně potvrdil to, o čem se spekulovalo už od května. Jeho staronový milánský tým dělá nového Terminátora. Titul míří na PC a konzole, nicméně dočkali jsme se jen krátké ochutnávky. Má se jednat o postapokalyptický survival. Více podrobností o jeho autorech najdete v našem starším článku.

RoboCop: Rogue City

Opět se ukázal RoboCop, jehož nová hra nese podtitul Rogue City. Vyvíjí ji studio Teyon, které stojí i za hrami Rambo a Terminator: Resistence, a dorazí příští rok v červnu, a to na PS5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch a PC. Coby ikonický RoboCop se hráči vydají do ulic Starého Detroitu a budou bojovat s kriminalitou a zločinci, které ohrožují město.

Test Drive Unlimited Solar Crown

Nový díl Test Drive Unlimited s názvem Solar Crown na rozdíl od jiných her s gameplayem nepřišel, v podstatě vlastně ani s ničím ze hry. Byl ukázán pouze další krátký teaser, jehož obsah asi fanoušky moc nepotěšil, zvláště po odkladu na rok 2023 a zrušení verzí pro PS4 a Xbox One. Stále tedy nevíme, co přesně nová hra přinese kromě potvrzených licencovaných značek, v platnosti však zůstává vydání na PC, PS5, Xbox Series X|S a Switch. Více podrobnosti najdete v našich starších článcích.

The Lord of the Rings: Gollum

O Glumovi jsme moc dobře věděli, že se dnes večer ukáže, přesto je příjemné konečně zase vidět něco dalšího ze hry od Daedalic Entertainment. Navíc to byl poměrně zajímavý pohled, neboť jsme se dočkali i úryvků ze samotného gameplaye, a tak jsme mohli vidět například stealth či samotný pohyb, ale nechyběly ani náznaky velkého příběhu, který na hráče čeká. Na své dobrodružství by se měl Glum vydat už 1. září na PlayStation 4 a 5, Xbox Series X|S, Xbox One, PC a později i na Switch. Více podrobností o hře najdete v našem archivu.

Gangs of Sherwood

Gangs of Sherwood je nově oznámená hra od týmu Appeal Studios pro PC, PS5 a Xbox Series. Hlavními hrdiny jsou známé postavy Robin, Mariana, Malý John a bratr Tuck. Každý ze čtyř hrdinů bude mít unikátní schopnosti i styl hry. Půjde je navíc dále upravovat. Hrát můžete sami i v kooperaci až ve čtyřech lidech, vypravíte se do Sherwoodu i Nottinghamu, budete bohatým brát a chudým dávat. Nepůjde ale tak docela o klasického Robina Hooda. Hra je totiž zasazená do futuristického dystopického světa inspirovaného první světovou válkou. Budete bojovat s nepřáteli, kombinovat své schopnosti a upgradovat postavy i jejich výbavu.

Steelrising

Souls-like dobrodružství Steelrising zasazené do alternativní Francie 18. století od domácího, tedy francouzského studia Spiders (Greedfall) směřuje ke svému datu vydání. V rámci dnešní akce se hra připomněla s novým trailerem Titans a rovněž i povídáním tvůrců, kteří se zaměřili na samostatný boj, v nichž nás čekají zástupy mechanických nepřátel. Vydání hry je naplánováno na 8. září letošního roku na PS5, Xbox Series X|S a PC. Více podrobností najdete v našem archivu.

WRC Generations

Nový trailer na WRC Generations nás vzal do zasněžených krajin, na horské silnice i do lesů. Krásy přírody ovšem nebyly to jediné, co trailer nabídl k obdivování, hlavním tématem byly především hybridní vozy a hybridní pohon, což je novinka. Ta s sebou přinese i nové mechanismy, neboť bude třeba hlídat a uzpůsobovat svůj motor. WRC Generations vyjde 13. října letošního roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S, zároveň to bude od KT-Racing a Naconu poslední přírůstek do této série, poté licenci získá studio Codemasters. Více informací v našem archivu.

Ad Infinitum

V hororu Ad Infinitum si zahrajete za německého vojáka, kterého pronásledují hrůzy zákopů první světové války. Hranice mezi realitou a noční můrou se podle autorů stírají. Stejně jako hranice mezi pravdou a lží. Narazíme na hrozivé nepřátele i smrtící pasti, zatímco budeme usilovat o vlastní vykoupení. Snad při tom nepřijdeme o příčetnost. Jde o first person survival hru od studia Hekate. Titul míří na PC, nové i staré konzole a vyjde 20. dubna 2023. O Ad Infinitum jsme poprvé psali už v roce 2018.

Crown Wars – The Black Prince

Crown Wars – The Black Prince nás přenese do období stoleté války a čeká nás taktická tahová strategie. Bojovat ale nebudeme jen s tradičními nepřáteli, ale také se silami zla. Budeme verbovat, trénovat i vybavovat vojáky ve snaze chránit slabé. Titul od týmu Artefacts Studios míří na PC, PS5, Xbox Series i Switch a vyjde příští rok.

Ravenswatch

Na akci Naconu došlo také k odhalení nové roguelike akce Ravenswatch, která zaujala nejen svou stylizací, ale také kombinací postav ze známých mýtů, legend a pohádek. Svým konceptem je Ravenswatch od vývojářů z Passtech Games roguelike záležitost, v níž budete zahánět noční můry. Nikoliv však tím, že se třeba coby Červená Karkulka nebo Beowulf probudíte, ale prostřednictvím drsných soubojů a krvavých útoků. Ano, Ravenswatch je náležitě temnou záležitostí, v níž budete kombinovat nejen souboje v top-down pohledu, ale také prozkoumávání a zjišťování, co se ve vašem světě vlastně stalo. Hra míří na PC a konzole nové generace s tím, že předběžný přístup do hry odstartuje na počítačích v příštím roce. Kdy hra vyjde zatím není známo, z ukázky a následného rozhovoru je ale patrné, že o Ravenswatch budou lidé z Passtech Games v nadcházejících týdnech uvolňovat další detaily.

ParadiZe Project

V nové hře ParadiZe Project bude bojovat, hackovat a usilovat o přežití. Sami i s přáteli. Budeme zkoumat záhadný otevřený svět zaplavený zombíky. Sbírat materiály, vyrábět věci a hlavně se naučíme zajímat a ovládat nemrtvé, aby pro nás nebyli hrozbou, ale spojenci. Mohou nám pomoci bojovat, bránit náš domov i zkoumat zdejší prostředí. Hra vyjde příští rok na PC, PS5 a Xbox Series.

Blood Bowl 3

Třetí Blood Bowl, jež je nyní v uzavřené betě, se v novém traileru dočkalo důkladného vysvětlení, které musí pochopit snad každý. Ne nadarmo se jmenuje Blood Bowl for Dummies, navíc vysvětlí veškeré zapeklitosti a pravidla této netradiční míčové hry. Hra má vyjít ještě letos a dorazí na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X|S a i na Switch.

War Hospital

Přeneseme se do první světové války, ale trochu jinak, než jak jsme z her zvyklí, War Hospital je totiž 3D izometrická real-time strategie. Ujmeme se postavy majora Henryho Wellse, který je lékařem v polní nemocnici na severu Francie. Ve svých rukách tak bude mít nejen životy vojáků, ale i celkovou morálku a stav armády, a tak i jejich postup. Nápomocen samozřejmě bude i další personál, který též bude možné vybrat, i to ovlivní průběh hry. War Hospital vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 a PlayStation 5 příští rok.

Hell is Us

Znovu se ukázal i projekt Jonathana Jacques-Belletête, který stál například za výtvarnou stránkou Deus Ex: Human Revolution a další. Jeho akční adventura se dotýká lidských emocí a tužeb, zaobírá se rovněž rodinnými vztahy a násilím. Hratelnost kombinuje rozsáhlé objevování (i pátrání uvnitř sebe) a intenzivní souboje na blízko, to vše v zemi, kterou sužuje a rozděluje občanská válka. Hra navíc slibuje velkou imersi, neboť bude zcela postrádat jakýkoli kompas, otazníky nebo jiné značky. Hell is Us vyjde příští rok na konzole nové generace a PC.

Session: Skate Sim

Skateboardingová Session se blíží. Hra opouští předběžný přístup a dostává datum vydání, které bylo stanoveno na 22. září, kdy se objeví na PC, Xbox One, Xbox Series X|S a PlayStation 4 i 5. Pokud tedy nechcete čekat na nový díl Skate, který je podle posledních informací ještě hodně daleko, zato chcete pocitový návrat do devadesátek, metat triky a natáčet se i toho, Session může být tou správnou volbou.

Clash: Artifacts of Chaos

V příštím roce nás čeká i objevování značně surrealistického a v podstatě fantasy-punkového světa Zenozoik, v němž poklidně žije bojovník Pseudo. Respektive do doby, než se jeho život otočí vzhůru nohama kvůli oněm artefaktům chaosu. Clash netradičně kombinuje herní žánry, částečně se tváří jako Dark Souls, ovšem zkřížené s bojovkou s nejrůznějšími styly boje, to vše je navíc orámováno RPG prvky. Hra nakonec vyjde v únoru 2023, přičemž má dorazit na PC a Xboxy a PlayStationy nové generace.

Chef Life: A Restaurant Simulator

Ve hře Chef Life: A Restaurant Simulator vytvoříme a povedeme naši vlastní vysněnou restauraci. Na starost budeme mít vše od jídelníčku, přes zásobování, vybavení, personál, finance, zákazníky až po skutečné vaření. Pokud si chcete vybojovat michelinskou hvězdu, čeká vás dlouhá cesta. Hra vyjde 2. února 2023 pro PC i staré a nové konzole včetně Switche.

Pro Compact Colorlight

DAIJA Arcade Stick

RIG PRO SERIES GAMING HEADSET

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru